WEB SAYT MA'LUMOTLARI YANGILANAYOTGANlIGI SABABLI TEST REJIMIDA ISHLAMOQDA.
"YASHIL MAKON" UMUMMILLIY LOYIHASI DOIRASIDA "ZIYOLILAR BOG‘I"NI TASHKIL ETISH UCHUN UMUMRESPUBLIKA MARAFONIGA START BERILDI.
Bugun Jizzax politexnika institutida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining Hay’at yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yigʼilishda "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida "Ziyolilar bog‘i"ni tashkil etish uchun umumrespublika marafoniga start berildi.
Atrof-muhitni obodonlashtirish, yashil hududlarni kengaytirish va ekologik muvozanatni saqlash maqsadida o‘tkazilgan marafonda SamDVMCHBU professor-o‘qituvchilari, xodimlar hamda ko‘ngilli talabalar faol ishtirok etib, hududni obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirishga o‘z hissalarini qo‘shdilar.
Marafon davomida universitet jamoasi tomonidan mevali va manzarali daraxt ko‘chatlari ekildi, daraxtlar oqlandi, yerlar yumshatidi hamda yot oʼtlardan tozalandi.