“Chorvachilikni mexanizatsiyalash va avtomatlashtirish” fanidan “Chorvachilik fermalarining turlari va umumiy tuzilishi” mavzusida ochiq ma’ruza mashg‘ulot
2024 yil 1-mart kuni II-juftlik 513-o‘quv auditoriyada Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti texnik foydalanish va xo‘jalik bo‘limida 2-toifali muhandisi, Toshqulov Farrux Teshaevichning 60811500 - Zooinjeneriya (qorako‘lchilik) ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich 201-guruhlariga “Chorvachilikni mexanizatsiyalash va avtomatlashtirish” fanidan “Chorvachilik fermalarining turlari va umumiy tuzilishi” mavzusida ochiq ma’ruza  mashg‘ulot darsi o‘tkaziladi.

On march 1, 2024, in the room #513, the I1st pair, 2nd category engineer of the technical and economic department of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology Toshqulov Farrux Teshaevich  will conduct an open lecture on the topic «Types and general structure of livestock farms» from the subject of «Mechanization of water supply for livestock farms».
The open lecture will be held with the 2nd year students, group #201 of the dirction 60811500 – «Zooengineering (karakulbreeding)».