E'LON! N.Xudaynazarovaning (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi bo'lib o'tadi
2023-yil 28-oktabr kuni soat 11:00 da (SamDVMChBU, 2-bino, 271-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Hayvonlar anatomiyasi, gistologiya va patologik anatomiya” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi.
1. “Hayvonlar anatomiyasi, gistologiya va patologik anatomiya” kafedrasining mustaqil izlanuvchisi Xudaynazarova Nilufar Eshmuratovnaning 16.00.02- Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinariya akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi, biotexnikasi ixtisosligi bo‘yicha “Tuxum yo‘nalishidagi tovuqlar postnatal ontogenezida oyoqlar suyaklarining morfologik va mexanik-kimyoviy xususiyatlari” mavzusidagi veterinariya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

28 октября 2023 года в 11:00 (СамГУВМЖБ, 2-й корпус, каб. № 271.) состоится расширенное заседание кафедры Анатомии животных, гистологии и патологической анатомии Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий.
1.Предварительное обсуждение диссертационной работы независимого соискателя кафедры Анатомии, гистологии и патологической анатомии животных Худайназаровой Нилуфар Эшмуратовны, подготовленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по ветеринарным наукам на тему: «Морфологические и механо-химические свойства костей конечности в постнатальном онтогенезе кур-несушек» по специальности 16.00.02 – Патология, онкология и морфология животных. Ветеринарное акушерство и биотехника репродукции животных.