2023 yil 26-iyun kuni soat 10:00 da (SamVMCHBU, 6-bino 601-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Hayvonlarni oziqlantirish texnologiyasi va zoogigiena” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi.
1.“Hayvonlarni oziqlantirish texnologiyasi va zoogigiena” kafedrasi assistenti Fayzullayev Odilbek Bahodirovichning 06.02.03 - Xususiy zootexniya. Chorvachilik mahsulotlarini ishlab chiqarish texnologiyasi. Ixtisosligi bo‘yicha “Gidroponika usulida o‘stirilgan ozuqalar bilan qo‘ylarni oziqlantirishning samaradorligi” mavzusidagi qishloq xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

26 июня 2023 года в 10:00 (СамГУВМЖБ, корпус 6, аудитория 601) состоится расширенное заседание кафедры «Технология кормления животных и зоогигиена» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий .
1. Предварительное обсуждение диссертационной работы, подготовленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) сельскохозяйственных наук, на тему: «Эффективность кормления овец кормами, выращенными на гидропонике»  ассистента кафедры «Технология кормления животных и зоогигиена» 06.02.03 – Частная зоотехния. Технология производства продуктов животноводства.