2023-yil 26-iyun kuni soat 15:00 da (SamVMCHBU, 5-bino, 522-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi
1. Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish kafedrasining assistenti Nurbayev Saxobiddin Aliqulovichning 06.01.08 - O‘simlikshunoslik ixtisosligi bo‘yicha “Soya navlarining o‘sishi, rivojlanishi va hosildorligiga ekish hamda o‘g‘it me’yorlarining ta’siri” (eroziyaga uchragan tuproqlar misolida) mavzusidagi qishloq xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

June 26, 2023 at 15:00 (SamSUVMAHB, building 5, room 522) an extended meeting of the Department of Agrotechnologies, mechanization and automation of production of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology will be held
1. Preliminary discussion of the dissertation work Nurbayev Sakhobiddin Alikulovich, assistant of the Department of Agrotechnologies, Mechanization and Automation of Production, prepared for the degree of Doctor of Philosophy in Agriculture (PhD) on the topic: 06.01.08-Crop production “The influence of seeding rates and fertilizers on the growth, development and yield of soybean varieties (on the example of soils subject to erosion) »