2023-yil 26-iyun kuni soat 15:00 da (SamVMCHBU, 5-bino, 522-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi
1. Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish kafedrasining assistenti Nurbayev Saxobiddin Aliqulovichning 06.01.08 - O‘simlikshunoslik ixtisosligi bo‘yicha “Soya navlarining o‘sishi, rivojlanishi va hosildorligiga ekish hamda o‘g‘it me’yorlarining ta’siri” (eroziyaga uchragan tuproqlar misolida) mavzusidagi qishloq xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

26 июня 2023 года в 15:00 (СамВМЧБУ, корпус 5, кабинет 522) состоится расширенное заседание кафедры «Агротехнологий, механизации и автоматизации производства» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии
1. Предварительное обсуждение диссертационной работы Нурбаев Сахобиддин Аликулович, ассистент кафедры агротехнологий, механизации и автоматизации производства, подготовленной на соискание ученой степени доктора философских наук в сельском хозяйстве (PhD) по теме: 06.01.08-Растениеводство «Влияние норм высева и удобрений на рост, развитие и урожайность сортов сои (на примере почв подверженных эрозии)»