2023 yil 23 iyun kuni soat 15:00 da (SamVMCHBU, 5-bino, 522-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi
1. Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish kafedrasining mustaqil izlanuvchisi Sharifov Kamolidin Faxridinovichning 06.01.01-Umumiy dehqonchilik. Paxtachilik ixtisosligi bo‘yicha “Piyoz yetishtiriladigan dalalarda tarqalgan begona o‘tlar va ularga qarshi kurash tadbirlarining samaradorligi (Samarqand viloyati sharoitida)” mavzusidagi qishloq xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

June 23, 2023 at 15:00 (SamSUVMAHB, building 5, room 522) an extended meeting of the Department of Agrotechnologies, mechanization and automation of production of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology will be held
1.Preliminary discussion of the dissertation work of Sharifov Kamolidin Faxridinovich, an independent researcher of the Department of Agrotechnologies, mechanization and automation of production, prepared for the degree of Doctor of Philosophy in Agriculture (PhD) on the topic: 06.01.01-General Agriculture. Cotton Production “Spread of weeds in onion production fields and the effectiveness of against activities (Samarkand region) ".