2023 yil 23 iyun kuni soat 15:00 da (SamVMCHBU, 5-bino, 522-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi
1. Agrotexnologiyalar, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish kafedrasining mustaqil izlanuvchisi Sharifov Kamolidin Faxridinovichning 06.01.01-Umumiy dehqonchilik. Paxtachilik ixtisosligi bo‘yicha “Piyoz yetishtiriladigan dalalarda tarqalgan begona o‘tlar va ularga qarshi kurash tadbirlarining samaradorligi (Samarqand viloyati sharoitida)” mavzusidagi qishloq xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

23 июня 2023 года в 15:00 (СамВМЖБУ, корпус 5, кабинет 522) состоится расширенное заседание кафедры «Агротехнологий, механизации и автоматизации производства» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии
1. Предварительное обсуждение диссертационной работы Шарифова Камолидина Фахридиновича, независимый исследователь кафедры Агротехнологий, механизации и автоматизации производства, подготовленной на соискание ученой степени доктора философских наук в сельском хозяйстве (PhD) по теме: 06.01.01 – Общее земледелие. Хлопководство хозяйство. "Сорные растения в посевах репчатого лука и эффективность меры борьбы против них (в условиях Самаркандской области)"