2023 yil 23 iyun kuni soat 14:00 da (SamVMCHBU, 5-bino, 522-xonada) Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “O‘simlikshunoslik va yem-xashak yetishtirish” kafedrasining kengaytirilgan yig‘ilishi o‘tkaziladi
1. O‘simlikshunoslik va yem-xashak yetishtirish kafedrasining 3-bosqich tayanch doktoranti Toshkentboyeva Feruza Ibragimovnaning 06.01.08-O‘simlikshunoslik hamda 06.01.05-Seleksiya va urug‘chilik ixtisosligi bo‘yicha “Kuzgi bug‘doyning hosildorligi, don va urug‘lik sifatlariga o‘simliklarni ildizidan tashqari oziqlantirishning ta’siri” mavzusidagi qishloq xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining dastlabki muhokamasi.

23 июня 2023 года в 14:00 (СамВМЖБУ, корпус 5, кабинет 522) состоится расширенное заседание кафедры «Растениеводство и кормопроизводство» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии
1. Предварительное обсуждение диссертационной работы Ташкентбоевой Ферузы Ибрагимовны, докторанта 3 курса кафедры растениеводства и кормоводства, подготовленной на соискание ученой степени доктора философских наук в сельском хозяйстве (PhD) по теме: 06.01.08-Растениеводство и 06.01.05-Селекция и семеноводство "Влияние внекорневой подкормки на урожайность, зерновые и семенные качества озимой пшеницы"