Zooinjeneriya fakultetida faxriy ustozlar, fakultet professor-o'qituvchilari va fakultet talabalari ishtirokida universitetning faollar zalida “UCH AVLOD UCHRASHUVI” bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvni Samarqand davlat veterinariya meditsinasi,chorvachilik va biotexnolagiyalar universiteti rektori, Biologiya fanlari doktori, professor X.B.Yunusov so'zga chiqib, tadbirni ochib berdi.
Undan so'ng fakultet dekani uchrashuvning faxriy mehmonlari Saliyev Voris Xolboyevich, Kubayeva Saida Abdug‘aniyevna, Jo‘rayev Jomurod Yangiboyevich va fakultet yoshi ulug' ustozlar v.f.d. professor Izbasarov Ungar Kaxarovich, q.x.f.d., professor Xolmirzayev Dustmuxammad ustozlarni tanishtirib o'tdi va faxriy mehmonlarga so'z berdi.
Faxriy ustozlar fakultet tarixi, o'zlari ishlagan vaqtlardagi sharoitlar haqida gapirib o'tar ekan, shu o'rinda hozirgi universitetda yaratilgan barcha imkoniyatlardan juda mamnunligi va talabalar bu imkoniyatlardan foydalanib, puxta bilim olishi kerakligini talaba-yoshlarga ta'kidlab o'tdi.
Tadbir davomida fakultet talabalari faxriy ustozlarga bugungi kungi uchrashuvga tashrifi va ular uchun berilgan maslahatlari uchun minnatdorligini aytib o'tdilar.
Tadbir so'ngida faxriy ustozlarga universitetimiz rektorining Faxriy yorliqlari, estalik sovg'alar va to'n kiydirilib, minnatdorchilik bildirildi.

"MEETING OF THREE GENERATIONS" was held in the active hall of the university with the participation of honorary teachers, professors and teachers of the faculty and students of the faculty of zooengineering. The meeting was opened by the Rector of Samarkand State University of Veterinary Medicine, livestock and biotechnologies, Doctor of Biological Sciences, Professor Kh.B. Yunusov.
After that, the honorary guests of the meeting, dean of the faculty, Saliyev Voris Kholboyevich, Kubayeva Saida Abdug'anievna, Jorayev Jomurod Yangiboyevich and senior teachers of the faculty, v.f.d. professor Izbasarov Ungar Kaharovich, PhD, professor Kholmirzayev Dustmukhammad introduced the teachers and addressed the honored guests.
Speaking about the history of the faculty, the conditions during the time when they worked, the honorary teachers emphasized to the students that they are very satisfied with all the opportunities created in the current university and that students should take advantage of these opportunities and get thorough knowledge.
During the event, the students of the faculty expressed their gratitude to the honored teachers for their visit to today's meeting and the advice given to them.
At the end of the event, the honorary teachers were thanked by the rector of our university, who were presented with certificates of honor, souvenirs and robes.