- Test sinovlarida nazoratchi sifatida ishtirok etish uchun ochiq tanlov
-Bilim va malakalarni baholash agentligi 2023-yilda agentlik tomonidan tashkil etiladigan test sinovlarida nazoratchi sifatida ishtirok etish istagida bo‘lgan nomzodlar uchun tanlov e’lon qiladi.
- Tanlov 3 bosqichda amalga oshiriladi:
-bosqichda Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan nomzodlarning belgilangan talablarga muvofiqligi o‘rganiladi.
--bosqichda hududlarda nomzodlar malaka oshirish kursida o‘qitiladi va kurs yakunida yakuniy nazorat o‘tkazilib, uning natijalari asosida talabgorlarga sertifikat beriladi.
--bosqichda Bilim va malakalarni baholash agentligining hududiy bo‘limlarida sertifikatga ega nomzodlar bilan suhbat o‘tkaziladi va suhbat natijasiga ko‘ra guruh nazoratchiligiga tavsiya etilgan nomzodlar bilan shartnoma tuziladi.
- Tanlovda 25 yoshdan 45 yoshgacha bo‘lgan oliy ma’lumotli, ijtimoiy faol O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari ishtirok etishlari mumkin.
- Buning uchun talabgorlar 2023-yil 23-yanvardan 23-fevralga qadar my.dtm.uz saytining “Guruh nazoratchiligiga tanlov” bo‘limi orqali ro‘yxatdan o‘tishlari lozim.
- Izoh: Talabalar, repetitorlar hamda o‘quv markazlarining direktorlari va o‘qituvchilari tanlovda ishtirok etishi mumkin emas.

- Открытый конкурс на участие в тестах в качестве супервайзера
- Агентство по оценке знаний и навыков объявляет конкурс для кандидатов, желающих участвовать в качестве супервайзеров в тестах, организованных агентством в 2023 году.
- Отбор осуществляется в 3 этапа:
На 1-м этапе Агентство по оценке знаний и навыков проверяет соответствие кандидатов установленным требованиям.
На 2-м этапе кандидаты пройдут обучение на обучающем курсе в регионах, а по окончанию курса будет проведена итоговая проверка, и по ее результатам соискатели получат сертификат.
На 3-м этапе в региональных отделениях Агентства оценки знаний и навыков проводится собеседование с кандидатами, имеющими сертификат, и по результатам собеседования заключается договор с кандидатами, рекомендованными для групповой супервизии.
- В конкурсе могут принять участие высокообразованные, социально активные граждане Республики Узбекистан в возрасте от 25 до 45 лет.
- Для этого соискателям необходимо зарегистрироваться через раздел «Конкурс на супервайзера группы» сайта my.dtm.uz с 23 января по 23 февраля 2023 года.
- Примечание: В конкурсе не могут участвовать студенты, тьюторы, директора и преподаватели образовательных центров.