Xalqimizga xos mehr-muruvvat, bag‘rikenglik va saxovat ifodasi bo‘lib kelgan Qurbon hayiti barchamizga muborak bo‘lsin!
Hurmatli vatandoshlar! Qurbon hayiti – ulug‘ bayram. Shuning uchun bu kunni yaqinlarimizni yo‘qlab ularning holidan xabar olish, yoshi ulug‘larni ziyorat qilish, muhtojlarga mehr-muruvvat ko‘rsatish, oilalarga xursandchilik ulashish va bayramning ko‘rkiga ko‘rk qo‘shadigan amali solihlar bilan o‘tkazish azaliy qadriyatlarimiz, go‘zal an’analarimizdandir.
Tarixdan ma’lumki, hatto hukmdorlar ham bu kunda yanada mehribonroq, shafqatliroq bo‘lar, yetim-yesirlar boshini silar, qariyalar, kasalmandlar, muhtojlardan xabar olar, ularning ko‘ngillariga ham bayram shukuhini olib kirishga intilgan ekanlar. Hayit kunlarini g‘animat bilib, barcha gina - kuduratlarni unutib, kechirimli bo‘lish musulmon kishiga xos bo‘lgan go‘zal fazilatlardandir.
Ushbu muborak ayyomda davlatimiz rahnamoligida yurtimiz ravnaqi, diyorimizning osoyishtaligi, xalq farovonligi yo‘lida olib borilayotgan barcha xayrli ishlarda Yaratganning o‘zi madadkor bo‘lishini so‘rab qolamiz.
Ezgu maqsadlarimiz, niyatlarimiz amalga oshsin!Qurbon hayitining fayzu barakoti qalblarimizni va xonadonlarimizni munavvar aylasin! Barchangizni muborak Qurbon hayiti bilan yana bir bor chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman.
Duogo‘y keksalarimizning mana shunday fazilatli damlarda elu yurtimiz haqqiga qilgan ezgu niyat va tilaklari ijobat bo‘lsin!

Characteristic of our people, mercy, tolerance, and generously let us all be blessed for the friends of expression has become ministers!
With regard to the latest compatriots! Ministers – great holiday. Therefore, on this day is to get the message without the need to show mercy to a place you love to visit in the ages which give the holidays with the beauty meeting an old people add to the beauty of our family traditions, the practice of beautiful traditional code of conduct and good value.
This day in history as it is known from the save get too kind even more also, if more kind orphan-esi silar, I am me, light, morbid, was also eager to get into the holiday celebrations need to get a message from the heart. Modern-day know, all the enermous forget to be forgiving qualities that are typical to feel a muslim man was beautiful.
In this blessed holiday of the country under the leadership of our state's prosperity, and harmony in our land, the people's welfare in all work conducted in the way of the good work that we are asking god himself wasn't complement to be left.
Our noble goals, aspirations happen!The prosperity and the blessing of ministers resplendent's forth shal souls and our show at house! I will sacrifice all a happy and blessed I sincerely warm welcome prompt once the eu.
Thus our country for the sake of consolidating the moments kindly older notions as to have good intentions and wishes have come true!