Viloyat hokimi fan olimpiadasi
Ayni damda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida “Yoshlar oyligi” doirasida Biologiya fanidan 10-11-sinf maktab o‘quvchilari o‘rtasida “Viloyat hokimi fan olimpiadasi”ning viloyat bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda universitet rektori, professor X.Yunusov ishtirok etib, fan olimpiadasida shaffolikni ta’minlash maqsadida universitet ma’muriyati tomonidan ota-onalar uchun to‘g‘ridan-to‘g‘ri kuzatish uchun sharoit yaratilganlgi va ushbu jarayonlarni onlayn kuzatish imkoniyati mavjudligini ta’kidlab, o‘quvchi yoshlarga omad tiladi.

Региональная олимпиада по естественным наукам для губернаторов
В настоящее время в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии в рамках Месяца молодежи проходит региональный этап «Губернаторской олимпиады по естественным наукам» среди школьников 10-11 классов по биологии.
Ректор университета, профессор Х. Юнусов, принял участие в мероприятии и отметил, что для обеспечения прозрачности олимпиады администрация университета создала условия для непосредственного наблюдения родителей, а также предоставила возможность следить за ходом соревнований онлайн, и пожелал учащимся удачи.