Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida 2025–2026 o‘quv yili yakunlari bo‘yicha magistratura mutaxassisliklari bitiruvchi talabalari tomonidan magistrlik dissertatsiyalarini himoya qilish jarayonlari davom etmoqda. Himoya jarayonlarida Davlat attestatsiya komissiyasi a’zolari, soha mutaxassislari, professor-o‘qituvchilar hamda ilmiy rahbarlar ishtirok etib, magistrantlarning ilmiy-tadqiqot ishlari, olingan natijalarning amaliy ahamiyati va innovatsion jihatlarini atroflicha baholamoqdalar.
Dissertatsiya himoyalari Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 13-dekabrdagi 836-son qarori bilan tasdiqlangan nizom talablari asosida, magistrantlar ishlari ilmiylik, xolislik va shaffoflik tamoyillari asosida tashkil etilayotgan bo‘lib, yosh tadqiqotchilarning ilmiy salohiyatini namoyon etish, soha rivojiga xizmat qiluvchi yangi g‘oya va ishlanmalarni amaliyotga joriy etishda muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Universitet jamoasi barcha magistrantlarga dissertatsiya himoyalarida muvaffaqiyat tilaydi hamda ularning kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatlarida ulkan yutuqlarga erishishlariga ishonch bildiradi.

The defense of master's theses by students graduating from master's programs at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology at the end of the 2025–2026 academic year continues. Members of the State Attestation Commission, industry specialists, professors and academic supervisors participate in the defense processes and comprehensively assess the research work of master's students, the practical significance of the results obtained, and their innovative aspects.
Dissertation defenses are organized in accordance with the requirements of the regulations approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers No. 836 of December 13, 2024, and the principles of scientificity, objectivity and transparency of master's work, and are of great importance in demonstrating the scientific potential of young researchers and implementing new ideas and developments that serve the development of the field.
The university team wishes all master's students success in their dissertation defenses and expresses confidence in their future academic and professional achievements.