Korrupsiyaga qarshi kurashishda muhim qadam: manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish bo‘yicha seminar o‘tkazildi
• Korrupsiyaga qarshi kurashishda muhim qadam: manfaatlar to‘qnashuvini boshqarish bo‘yicha seminar o‘tkazildi
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan Chorvachilik va texnologiyalar fakulteti professor-o‘qituvchilari ishtirokida seminar tashkil etildi.
Unda fakultet dekani J.Xujamov, Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig'i F.Turayev hamda Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i B.Kuldashov ishtirok etdi. Seminar davomida O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonunini amaliyotda qo‘llash, yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan muammolarni bartaraf etish hamda manfaatlar to‘qnashuvini samarali boshqarish mexanizmlari muhokama qilindi.
Mutaxassislar tomonidan qonunning mazmun-mohiyati, uning amal qilish doirasi va davlat tomonidan tartibga solish yo‘nalishlari atroflicha tushuntirildi. Tadbir yakunida ishtirokchilarning savollariga javob berilib, ularning taklif va mulohazalari tinglandi.
Mazkur seminar oliy ta’lim muassasasida ochiqlik, halollik va korrupsiyaga qarshi muhitni mustahkamlash yo‘lida muhim ahamiyat kasb etdi.

An important step in the fight against corruption: a seminar on managing conflicts of interest was held
• An important step in the fight against corruption: a seminar on managing conflicts of interest was held
The Department of Anti-Corruption "Compliance Control" System Management at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology organized a seminar with the participation of professors and teachers of the Faculty of Livestock and Technologies.
The seminar was attended by the Dean of the Faculty J. Khuzhamov, Head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" System Management F. Turayev, and Head of the Department of Education Quality Control B. Kuldashov. During the seminar, the practical application of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Conflict of Interest", the elimination of possible problems, and mechanisms for effective management of conflicts of interest were discussed.
The experts explained in detail the essence of the law, its scope of application, and the directions of state regulation. At the end of the event, the participants' questions were answered, and their suggestions and comments were listened to.
This seminar was instrumental in strengthening an environment of openness, honesty, and anti-corruption in higher education institutions.