SamDVMCHBUda Konstitutsiyaning 33 yilligi keng nishonlandi
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 33 yilligi munosabati bilan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida yuksak ruhda o‘tkazilgan ma’naviy-ma’rifiy tadbir davlatimiz Konstitutsiyasining jamiyat hayotidagi o‘rni va ahamiyatini keng targ‘ib qilishga qaratildi. Tadbirning asosiy g‘oyasi — “Konstitutsiya – inson qadri, erkinlik, tenglik va adolat garovi!” — asosiy tamoyillarni o‘zida mujassam etgan holda, xodimlarimizni qonun ustuvorligi g‘oyasi atrofida birlashtirishga xizmat qildi.
Universitet professor-o‘qituvchilari, ishchi-xodimlar va talaba-yoshlar ishtirok etgan mazkur ma’naviy-ma’rifiy tadbirda Bosh qomusimizning ahamiyati yana bir bor keng jamoatchilikka targ‘ib qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 33 yilligiga bag‘ishlangan bayram tadbirida universitet rektori, akademik Xudaynazar Yunusov yangi tahrirdagi Konstitutsiyamiz asosida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar inson manfaatlariga qaratilganini, shuningdek konstitutsiyaviy bilimlarni yanada mustahkamlash, yoshlarda vatanparvarlik tuyg‘usini kuchaytirish bo‘yicha so‘z yuritdi.  Konstitutsiya mamlakat taraqqiyoti, jamiyat rivoji, inson huquq va erkinliklarini himoya qilish, qonuniylikni ta’minlashda muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidlab, asosiy qonunning hayotimizdagi amaliy o‘rni va amalga oshirilayotgan islohotlardagi roliga alohida e’tibor qaratdi.
Tadbir davomida bir guruh professor-o‘qituvchilar va ishchi-xodimlar bayram munosabati bilan universitet rektorining tashakkurnomasi va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Universitet iqtidorli talaba-yoshlarining badiiy chiqishlari esa tadbirning yanada ko‘tarinki kayfiyatda o‘tishini ta’minladi.

В СамГУВМЖБ широко отметили 33-ю годовщину принятия Конституции
В честь 33-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан в Самаркандском государственном университете ветеринарии, животноводства и биотехнологий в атмосфере высокой духовности и просветительской работы состоялось мероприятие, направленное на широкую пропаганду роли и значения Конституции нашего государства в жизни общества. Главная идея мероприятия — «Конституция — гарантия человеческого достоинства, свободы, равенства и справедливости!» — воплотила в себе основные принципы и послужила объединению наших сотрудников вокруг идеи верховенства закона.
На этом духовно-просветительском мероприятии, в котором приняли участие профессорско-преподавательский состав, сотрудники и студенты университета, ещё раз до широкой общественности была доведена важность нашей Общей Конституции.
На праздничном мероприятии, посвященном 33-й годовщине Конституции Республики Узбекистан, ректор университета, академик Худайназар Юнусов, отметил, что реформы, осуществляемые в нашей стране на основе новой Конституции, направлены на обеспечение интересов народа, а также на дальнейшее укрепление конституционных знаний и воспитание чувства патриотизма у молодежи. Отметив, что Конституция играет важную роль в развитии страны, развитии общества, защите прав и свобод человека, обеспечении верховенства закона, он уделил особое внимание практической роли Основного закона в нашей жизни и его роли в проводимых реформах.
В ходе мероприятия группа профессорско-преподавательского состава и сотрудников университета были награждены благодарственными письмами ректора университета и памятными подарками в честь праздника.
Творческие выступления талантливых студентов и молодежи университета придали мероприятию еще более позитивный настрой.