Universitetimiz xalqaro maydonda!
Jahon hayvonlar sog‘ligi tashkiloti (WOAH) tomonidan “Veterinariya ta’limini uyg‘unlashtirish: bitiruvchilar uchun birinchi kun kompetensiyalariga moslash va ‘Yagona salomatlik’ konsepsiyasini o‘quv dasturlariga integratsiya qilish” mavzusida MDH davlatlari veterinariya ta’limi bo‘yicha mas’ullarining birinchi uchrashuvi bo‘lib o‘tmoqda.
Uchrashuvda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, professor Xudoynazar Yunusov hamda Qo’mitaning Fan va ta’lim sohasini rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i, professor Alisher Safarov ishtirok etmoqda.
Tadbir doirasida universitetimizning Yevropa veterinariya ta’limi muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE) ga a’zo bo‘lish masalasi ham muhokama qilinmoqda.

Our university is on the international stage!
In Almaty, Kazakhstan, the World Organization for Animal Health (WOAH) is hosting the first meeting of veterinary education officials from the CIS countries on the topic “Harmonization of Veterinary Education: Adaptation to First-Day Competencies for Graduates and Integration of the ‘One Health’ Concept into Curricula.”
The meeting is being attended by the Rector of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology, Professor Khudoynazar Yunusov, and the Head of the Department for the Development of Science and Education of the Committee, Professor Alisher Safarov.
The issue of our university’s membership in the European Association of Veterinary Educational Institutions (EAEVE) is also being discussed as part of the event.