Universitetimiz xalqaro maydonda!
Jahon hayvonlar sog‘ligi tashkiloti (WOAH) tomonidan “Veterinariya ta’limini uyg‘unlashtirish: bitiruvchilar uchun birinchi kun kompetensiyalariga moslash va ‘Yagona salomatlik’ konsepsiyasini o‘quv dasturlariga integratsiya qilish” mavzusida MDH davlatlari veterinariya ta’limi bo‘yicha mas’ullarining birinchi uchrashuvi bo‘lib o‘tmoqda.
Uchrashuvda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, professor Xudoynazar Yunusov hamda Qo’mitaning Fan va ta’lim sohasini rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i, professor Alisher Safarov ishtirok etmoqda.
Tadbir doirasida universitetimizning Yevropa veterinariya ta’limi muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE) ga a’zo bo‘lish masalasi ham muhokama qilinmoqda.

Наш университет на международной арене!
В Алматы, Казахстан, Всемирная организация здравоохранения животных (ВООЗЖ) проводит первую встречу представителей сферы ветеринарного образования стран СНГ на тему «Гармонизация ветеринарного образования: адаптация к компетенциям выпускников первого дня обучения и интеграция концепции «Единого здоровья» в учебные программы».
Во встрече принимают участие ректор Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, профессор Худойназар Юнусов и начальник отдела развития науки и образования Комитета, профессор Алишер Сафаров.
В рамках мероприятия также обсуждается вопрос членства нашего университета в Европейской ассоциации ветеринарных учебных заведений (EAEVE).