Samarqand viloyati hokimligining 2025-yil 31-yanvardagi topshiriq xati ijrosini ta’minlash yuzasidan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida shu mavzuda targ'ibot tadbiri o'tkazildi.
Tadbirda Samarqand viloyati OITSga qarshi kurashish markazi vrachepidemiologlari Sh.Arziyev va P.Xolbozorov, rektor maslahatchisi Z.Shodmonov, Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'lim boshlig'i B.Sayitmurotov, universitet profilaktika inspektori, kapitan B.Nayimovlar ishtirok etdi.
Talaba-yoshlarga giyohvand moddalarning zararli ta'siri haqida ogohlantirish, shuningdek, ularrni isteʼmol qilish yoki oldi-sotdisi bilan shugʻullanish qonunga zid ekanligi, OITS va OIVning dastlabki belgilari, yuqish usullari, kasallikka chalingan bemorlarga qanday cheklovlar qo‘yilganligi haqida ta'kidlab o'tildi.