Ishpulatov Xamid Xolmuratovich
Ishpulatov Xamid Xolmuratovich 1978-yil 1-yanvarda Samarqand viloyati Pastdargʼom tumanida tugʼilgan. 1994-yilda Pastdargʼom tumanidagi 56-umumtaʼlim maktabini tamomlagan. 1994-1999-yillarda Samarqand qishloq xoʼjalik institutini  Аgrosanoat majmui tarmoqlari iqtisodiyoti va uni boshqarish mutaxassisligi boʼyicha tugatgan. Ilmiy darajaga ega emas.
X.X.Ishpulatov 2021-yildan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Reja-moliya boʼlimi boshligʼi lavozimida ishlab kelmoqda.
X.X.Ishpulatov 2026-yil yanvar oyidan boshlab Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot va menejment kafedrasida 0,5 shtat birligida ichki oʼrindoshlik asosida assistenti lavozimida faoliyat olib bormoqda.
Hozirda X.X.Ishpulatov “Raqamli iqtisodiyotning oʼrni va uni joriy etishdagi imkoniyatlar” mavzusi ustida ilmiy ish bilan shugʼullanmoqda.

Ishpulatov Xamid Xolmuratovich
Хамид Холмуратович Ишпулатов родился 1 января 1978 года в Пастдаргамском районе Самаркандской области. В 1994 году окончил среднюю школу № 56 Пастдаргамского района. В 1994-1999 годах окончил Самаркандский сельскохозяйственный институт по специальности «Экономика и управление агропромышленным комплексом». Ученой степени не имеет.
С 2021 года Х.Х.Ишпулатов работает начальником отдела планирования и финансов Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.
С января 2026 года Х.Х.Ишпулатов работает ассистентом на кафедре «Экономика и менежмент» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии на условиях внутреннего совместительства 0,5 штатных единиц.
В настоящее время Х.Х.Ишпулатов занимается научной работой по теме «Роль цифровой экономики и возможности ее внедрения».