Nurmanov Sherzod Xujayarovich
2017 yil Samarqand Qishloq xo‘jalik instituti Qishloq xo‘jaligi iqtisodiyoti va  marketing kafedrasiga assistent lavozimiga ishga qabul qilingan. Hozirgi kunda Iqtisodiyot va menejment kafedrasi assistenti sifatida faoliyat olib bormoqda. Oxirgi 3 yilda 10 dan ortiq OAK e’tirof etgan va google scoolerda indeksatsiyalangan jurnallarda ilmiy maqolalar hamda bir qator mahalliy va halqaro konferensiyalarda ishtirok etib kelmoqda.
Sh.Nurmanov hozirgi kunda “Modernizatsiyalash sharoitida cho‘l-yaylov chorvachiligini rivojlantirish istiqbollari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini himoyasi bo‘yicha faoliyat olib bormoqda. Ilmiy ishlarining asosiy yo‘nalishi iqtisodiyotning real tarmoqlarini modernizasiyalash va ularning iqtisodiy samaradorligini oshirish muammolariga bag‘ishlangan bo‘lib 17 ta ilmiy maqolalar muallifi.
Sh.Nurmanov universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir necha fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik  va axborot texnologiyalarga asoslangan holda o‘zbek  tilida olib boradi.

Nurmanov Sherzod Xujayarovich
В 2017 году был принят на работу ассистентом на кафедру «Экономика сельского хозяйства и маркетинга» Самаркандского сельскохозяйственного института. В настоящее время работает доцентом кафедры экономики и менеджмента. За последние 3 года он опубликовал научные статьи в журналах, признанных более чем 10 AAC и проиндексированных в Google Scholar, а также принял участие в ряде местных и международных конференций.
В настоящее время Ш. Нурманов работает над защитой кандидатской диссертации по экономике на тему «Перспективы развития степно-пастбищного животноводства в условиях модернизации». Основное направление его научной деятельности – проблемы модернизации реальных секторов экономики и повышения их экономической эффективности. Он является автором 17 научных статей.
Ш. Нурманов проводит практические занятия по нескольким предметам на узбекском языке, исходя из существующей учебной нагрузки в университете, в основном для студентов, с высоким качеством, новыми педагогическими и информационными технологиями.