Nurmanov Sherzod Xujayarovich
2017 yil Samarqand Qishloq xo‘jalik instituti Qishloq xo‘jaligi iqtisodiyoti va  marketing kafedrasiga assistent lavozimiga ishga qabul qilingan. Hozirgi kunda Iqtisodiyot va menejment kafedrasi assistenti sifatida faoliyat olib bormoqda. Oxirgi 3 yilda 10 dan ortiq OAK e’tirof etgan va google scoolerda indeksatsiyalangan jurnallarda ilmiy maqolalar hamda bir qator mahalliy va halqaro konferensiyalarda ishtirok etib kelmoqda.
Sh.Nurmanov hozirgi kunda “Modernizatsiyalash sharoitida cho‘l-yaylov chorvachiligini rivojlantirish istiqbollari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini himoyasi bo‘yicha faoliyat olib bormoqda. Ilmiy ishlarining asosiy yo‘nalishi iqtisodiyotning real tarmoqlarini modernizasiyalash va ularning iqtisodiy samaradorligini oshirish muammolariga bag‘ishlangan bo‘lib 17 ta ilmiy maqolalar muallifi.
Sh.Nurmanov universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir necha fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik  va axborot texnologiyalarga asoslangan holda o‘zbek  tilida olib boradi.

Nurmanov Sherzod Xujayarovich
In 2017, he was hired as an assistant at the Department of Agricultural Economics and Marketing of the Samarkand Agricultural Institute. Currently, he works as an assistant at the Department of Economics and Management. Over the past 3 years, he has published scientific articles in more than 10 journals recognized by the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan and indexed in Google Scholar, as well as participated in a number of local and international conferences.
Sh. Nurmanov is currently working on the defense of his PhD in economics on the topic "Prospects for the development of steppe-pasture livestock breeding in the conditions of modernization." The main direction of his scientific work is devoted to the problems of modernization of real sectors of the economy and increasing their economic efficiency. He is the author of 17 scientific articles. Sh. Nurmanov conducts practical training in several disciplines in the Uzbek language, based on the existing workload at the university, mainly for students.