ILMIY DARAJALAR BERUVCHI ILMIY KENGASH
Universitetda huzuridagi veterinariya fanlari bo‘yicha fan doktori (DSc) va falsafa doktori (PhD) ilmiy darajalarini beruvchi DSc.06/30.12.2019.V.12.01 raqamli ilmiy kengash O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasining qarori bilan tasdiqlangan.
Ilmiy kengash o‘z ish faoliyatini “Ilmiy darajalar beruvchi ilmiy kengash to‘g‘risida”gi Nizom talablariga muvofiq amalga oshiradi.
Ilmiy kengashga quyidagi ixtisosliklar bo‘yicha himoyalar o‘tkazishga ruxsat berilgan:
16.00.01-Hayvonlar kasalliklari diagnostikasi, terapiyasi va xirurgiyasi (veterinariya fanlari bo‘yicha);
16.00.02-Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinar akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi (veterinariya fanlari bo‘yicha);
16.00.03-Veterinariya mikrobiologiyasi, virusologiyasi, epizootologiyasi, mikologiyasi, mikotoksikologiyasi va immunologiyasi (veterinariya fanlari bo‘yicha);
03.00.06- Zoologiya (veterinariya fanlari bo‘yicha).
Mazkur ilmiy darajalar beruvchi ilmiy kengash asosida quyidagi ixtisoslik bo‘yicha bir martalik ilmiy kengash tuzishga ruxsat berilgan: 16.00.04-Veterinariya farmokologiyasi va toksikologiyasi. Veterinariya sanitariyasi, ekologiyasi, zoogigiyenasi va veterinar-sanitariya ekspertizasi (veterinariya fanlari bo‘yicha).

НАУЧНЫЙ СОВЕТ ПО ПРИСУЖДЕНИЕ УЧЕНЫХ СТЕПЕНЕЙ
Научный совета DSc.06/30.12.2019.V.12.01 по присуждению ученей степени доктора наук (DSc) и доктора философии (PhD) при университета утвержден Решением Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
Ученый совет действует в соответствии с требованиями Положения «О Ученом совете для присуждения ученых степеней».
Ученому совету разрешено проводить защиту по следующим направлениям:
16.00.01-Диагностика болезней, терапия и хирургия животных (по ветеринарии);
16.00.02-Патология, онкология и морфология животных. Ветеринарное акушерство и биотехника репродукции животных (по ветеринарии);
16.00.03-Ветеринарная микробиология, вирусология, эпизоотология, микология, микотоксикология и иммунология (по ветеринарии);
03.00.06- Зоология (по ветеринарии).
На основе данного научного совета разрешено создание разового научного совета по следующей специальности: 16.00.04-Ветеринария фармокологияси ва токсикологияси. Ветеринария санитарияси, екологияси, зоогигиенаси ва ветеринар-санитария експертизаси (по ветеринарии).