ILMIY DARAJALAR BERUVCHI ILMIY KENGASH
Universitetda huzuridagi veterinariya fanlari bo‘yicha fan doktori (DSc) va falsafa doktori (PhD) ilmiy darajalarini beruvchi DSc.06/30.12.2019.V.12.01 raqamli ilmiy kengash O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasining qarori bilan tasdiqlangan.
Ilmiy kengash o‘z ish faoliyatini “Ilmiy darajalar beruvchi ilmiy kengash to‘g‘risida”gi Nizom talablariga muvofiq amalga oshiradi.
Ilmiy kengashga quyidagi ixtisosliklar bo‘yicha himoyalar o‘tkazishga ruxsat berilgan:
16.00.01-Hayvonlar kasalliklari diagnostikasi, terapiyasi va xirurgiyasi (veterinariya fanlari bo‘yicha);
16.00.02-Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinar akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi (veterinariya fanlari bo‘yicha);
16.00.03-Veterinariya mikrobiologiyasi, virusologiyasi, epizootologiyasi, mikologiyasi, mikotoksikologiyasi va immunologiyasi (veterinariya fanlari bo‘yicha);
03.00.06- Zoologiya (veterinariya fanlari bo‘yicha).
Mazkur ilmiy darajalar beruvchi ilmiy kengash asosida quyidagi ixtisoslik bo‘yicha bir martalik ilmiy kengash tuzishga ruxsat berilgan: 16.00.04-Veterinariya farmokologiyasi va toksikologiyasi. Veterinariya sanitariyasi, ekologiyasi, zoogigiyenasi va veterinar-sanitariya ekspertizasi (veterinariya fanlari bo‘yicha).

SCIENTIFIC COUNCIL AWARDING OF THE SCIENTIFIC DEGREES
Scientific Council DSc.06/30.12.2019.V.12.01, which awarding of the scientific degree of Doctor of Veterinary Science (DSc) and Doctor of Philosophy (PhD) at the University, was approved by the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
The Scientific Council operates in accordance with the requirements of the Regulation “On the Scientific Council for awarding scientific degrees”.
The Scientific Council is allowed to conduct defense in the following areas:
16.00.01-Diagnosis, therapy and surgery of animal diseases (in veterinary science);
16.00.02-Animal pathology, oncology and morphology. Veterinary Obstetrics and Animal Reproduction Biotechnology (in Veterinary Science);
16.00.03-Veterinary microbiology, virology, epyzootology, mycology, mycotoxicology and immunology (in veterinary science);
03.00.06- Zoology (in veterinary science).
On the basis of this scientific councils, is allowed to create a one-time scientific council on the following specialties: 16.00.04-Veterinary pharmacology and toxicology. Veterinary sanitation, ecology, zoohygiena and veterinar-sanitary expertise (in veterinary science).