FAKULTET O'QUV-USLUBIY ISHLARI. IQTISODOYOT FAKULTET
Fakultet faoliyati davomida Oliy o‘quv yurtlari talabalari uchun “Buxgalteriya hisobi”, “Nazorat va taftish” “Audit”, “Qishloq xo‘jaligi iqtisodiyoti”, “Qishloq xo‘jaligida ishlab chiqarishni tashkil etish”, “Fermer xo‘jaliklarida buxgalteriya hisobi”, “Statistika”, “Qishloq xo‘jalik statistikasi”, “Qishloq xo‘jalik korxonalari faoliyati tahlili”, “Iqtisodiy tahlil”, “Tannarx kalkulyasiyasi (rus tilida)”, “Paxta tozalash korxonalari xo‘jalik faoliyati tahlili”, “Atrof muhit iqtisodiyoti”, “Amaliy boshqaruv hisobi”, “Moliyaviy tahlil” kabi darslik va o‘quv qo‘llanmalar nashr qilingan.
Fakultet faoliyatida xorijiy mamlakatlarning “TOP-1000”ga kirgan va respublikamizning yetakchi iqtisodiy va qishloq xo‘jaligi yo‘nalishidagi oliy o‘quv yurtlari bilan aloqalarni yo‘lga qo‘ygan bo‘lib, jumladan, Rossiya Federatsiyasining Qozon federal universiteti bilan tuzilgan hamkorlik shartnomasiga asosan, ushbu universitet professor-o‘qituvchilari tomonidan “Buxgalterskiy uchet i audit”  fanidan ma’ruza va amaliy darslarni o‘tishlari rejalashtirilgan. Bundan tashqari, birgalikda darslik, o‘quv qo‘llanmalar, fanning o‘quv uslubiy ta’minoti, uslubiy qo‘llanmalar, ilmiy maqolalar yozish rejalantirilgan.
Fakultetdagi mavjud barcha bakalavr ta’lim yo’nalishlari bo’yicha tahsil olayotgan talabalarga professor-o’qituvchilar tomonidan ilhor pedagogik va axborot texnologiyalaridan foydalangan holda bilim berish maqsadida har bir fan bo’yicha darslik, o’quv qo’llanma, o’quv-uslubiy majmualar, keys-stadi, uslubiy qo’llanma va ko’rsatmalar

Для студентов высших учебных заведений в период деятельности факультета изданы учебники и учебные пособия такие как: «Бухгалтерский учет», «Контроль и аудит», «Аудит», «Экономика сельского хозяйства», «Организация производства в сельском хозяйстве», «Бухгалтерский учет в фермерских хозяйствах», «Статистика», «Сельскохозяйственная статистика сельского хозяйства», «Анализ деятельности сельскохозяйственных предприятий», «Экономический анализ», «Расчет себестоимости», «Анализ хозяйственной деятельности хлопкоочистительных предприятий», «Экономика природопользования», «Оперативный управленческий учет», «Финансовый анализ».
За свою деятельность факультет вошел в «ТОР-1000» зарубежных стран и установил связи с ведущими экономическими и сельскохозяйственными вузами нашей республики, в том числе сотрудничество с Казанским федеральным университетом Российской Федерации согласно договору по которому планируется проведение лекций и практических занятий по предмету «Бухгалтерский учет и аудит» профессорами этого вуза. Кроме того, планируется совместное написание учебников, учебных пособий, методического обеспечения предмета, методических пособий, научных статей.
Для предоставления знаний студентам, обучающимся по всем направлениям бакалавриата, имеющимся на факультете, профессора и преподаватели используют современные педагогические и информационные технологии для обеспечения учебниками, учебными пособиями и методическими комплектами по каждому предмету, кейсами, методическими пособиями и методическими рекомендациями.