Fakultet a’zolari tomonidan keyingi 5 yilda 5 ta monografiya, xorijiy mamlakatlarning e’tirof etilgan jurnallarida 13 ta, O’zbekiston respublikasi Oliy Attestasiya komissiyasi e’tirof etgan mahalliy jurnallarda 42 ta ilmiy maqolalar, xalqaro va respublika ilmiy-amaliy konferensiyalari to‘plamlarida ko‘plab maqolalar va maqolalar tezislari chop etildi.
Fakultetda “Ustoz-shogird” tizimi bo‘yicha “Yosh iqtisodchi” va “Yosh buxgalter” fan to‘garaklari faoliyat ko‘rsatib kelmoqda. 2022 yil yanvar oyida “Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari” bo‘yicha o‘tkazilgan Respublika fan olimpiadasida 202 guruh talabasi Abdomitova Shahlo sovrinli 2-o‘rinni egalladi.

Сотрудниками факультета за последующие 5 лет опубликовано 5 монографий, 13 в авторитетных журналах зарубежных стран, 42 научных статьи в отечественных журналах, признанных ВАК РУз, сборниках международных и республиканских научно-практических конференций, множество статей и опубликованы тезисы статей.
На факультете действуют научные кружки «Молодой экономист» и «Молодой бухгалтер» по системе «Мастер-ученик». Шахло Абдомитова, учащаяся 202 группы, заняла 2 место в Республиканской научной олимпиаде, проведенной в январе 2022 года, по «Международным стандартам финансовой отчетности».