Bugun yurtimizda tinchlik va osoyishtalik, xalqimiz farovonligi, inson qadri va erkin taraqqiyot timsoli bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligini katta shodu xurramlik bilan nishonlamoqdamiz.
Qadrli professor-o‘qituvchilar, olimlar, jamoamiz a’zolari va hurmatli talabalar!
Barchangizni xalqimiz hayotidagi eng ulug‘ va eng aziz bayram — O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi bilan chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman!
Ma’lumki, bu yil yurtimizda Mustaqillik bayramimizni «Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!» degan ezgu g‘oya asosida katta shodu xurramlik bilan nishonlamoqdamiz.
Mustaqillik — biz uchun, avvalo, o‘z taqdirimizni o‘zimiz belgilash, erkin va farovon hayot qurish, milliy qadriyatlarimiz, tilimiz, ma’naviyatimiz va tarixiy xotiramizni tiklash imkonidir. O‘ttiz besh yillik mustaqil taraqqiyot yo‘limiz shuni ko‘rsatdiki, xalq va davlat yagona maqsad atrofida birlashib, astoydil harakat qilsa, eng yuksak marralarni ham zabt etish mumkin.

Сегодня мы с огромной радостью и счастьем отмечаем 35-летие государственной независимости Республики Узбекистан, которая является символом мира и спокойствия, благополучия нашего народа, человеческого достоинства и свободного развития нашей страны.
Уважаемые профессора, преподаватели, ученые, члены нашей команды и уважаемые студенты!
Искренне поздравляю вас всех с величайшим и самым дорогим праздником в жизни нашего народа – 35-летием государственной независимости Республики Узбекистан!
Как вы знаете, в этом году мы отмечаем День независимости нашей страны с огромной радостью и счастьем, руководствуясь благородной идеей: «Будучи одной родиной, одним народом, мы создадим новую жизнь и будущее!»
Независимость – это, прежде всего, возможность для нас определить свою судьбу, построить свободную и процветающую жизнь, восстановить наши национальные ценности, язык, духовность и историческую память. Наши тридцать пять лет независимого развития показали, что если народ и государство объединятся вокруг единой цели и будут упорно трудиться, то можно достичь даже самых высоких целей.