O‘zbekiston yoshlari – yangi tarix yaratadigan oltin avlod
Mamlakatimizda yoshlar masalasi har doim davlat siyosati darajasidagi muhim masala bo‘lib kelgan. So‘nggi yillarda yosh yigit-qizlarimiz uchun yaratilayotgan keng ko‘lamdagi imkoniyat va shart-sharoitlar, ularning o‘qib-o‘rganishlari, qizg‘in faoliyat ko‘rsatishlari uchun qaratilayotgan e’tibor va g‘amxo‘rlik nafaqat yurtdoshlarimiz, balki dunyo hamjamiyatini ham o‘ziga jalb etayotir.
Birinchi va ikkinchi Renessansni buyuk alloma va mutafakkirlarimiz yaratgan bo‘lsa, bugun tarix navbatni sizlarga bermoqda. Ishonchim komil, sizlar barcha sohalarda mamlakatimiz bayrog‘ini baland ko‘tarishga qodirsiz. Sizlar – Yangi O‘zbekiston bunyodkorlari sifatida yangi tarix yaratadigan oltin avlodsiz
Biz, ustoz va murabbiylar sizlarni, butun O‘zbekiston yoshlarini Vatanimiz, jamiyatimizning hal qiluvchi kuchi deb bilamiz va sizlar hamisha xalqimizning mana shunday yuksak ishonchiga munosib bo‘lasiz, deb ishonamiz.
Shu muqaddas zaminni asrab-avaylash, mehnatkash xalqimizning orzu-umidlarini ro‘yobga chiqarishda Sizga suyanamiz!
Yana bir bor, 30-iyun - Yoshlar kuni muborak bo‘lsin!
SamDVMCHBU rektori, professor, Qozog'iston Respublikasi Qishloq xo'jaligi fanlar Akademiyasi akademigi.

Молодежь Узбекистана – золотое поколение, которое сотворит новую историю.
В нашей стране вопрос молодежи всегда был важным вопросом на уровне государственной политики. В последние годы широкий спектр возможностей и условий, созданных для нашей молодежи, внимание и забота, уделяемые их образованию и активной деятельности, привлекают не только наших соотечественников, но и мировое сообщество.
Если первый и второй Ренессанс были созданы нашими великими учеными и мыслителями, то сегодня история дает вам свой шанс. Уверен, что вы способны высоко поднять знамя нашей страны во всех областях. Вы – золотое поколение, которое создаст новую историю как создатели Нового Узбекистана.
Мы, преподаватели и наставники, считаем вас, молодежь всего Узбекистана, решающей силой нашей Родины, нашего общества, и верим, что вы всегда будете достойны такого высокого доверия нашего народа.
Мы рассчитываем на вас в сохранении этой священной земли и в реализации мечт и надежд нашего трудолюбивого народа!