2026-yil bilan qutlug‘ ayyom talabgarlarini, professor-o‘qituvchilarni hamda barcha vatandoshlarni samimiy tabriklovchi maqola, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining katta imkoniyatlarga ega ekanligini ham bayon qiladi. Yangi yilda ta'lim sifati va ilmiy ishlarni inobatga olib qo'shib berish yordamida mamlakat iqtisodiyotini rivojlantirishga intilish kutilmoqda. Barcha kishilarga salomatlik, xayr va baxt tilab qo'yiladi.Cocoon AI Summary
Jonajon diyorimizga yangi – 2026-yili kirib kelmoqda. Mana shu shukuhli damlarda barcha professor-o‘qituvchi va xodimlarni, azmu shijoatli yoshlarimizni – ko‘p millatli butun xalqimizni ushbu qutlug‘ ayyom bilan chin qalbimdan samimiy tabriklayman.
Hamma sohalarda bo‘lganidek, ta’lim sohasida ham yangiliklar va innovatsiyalarga xos islohotlar davom etdi va bu qutlug‘ yilda ham davom etadi.
Jumladan, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti tarixiga bu yil o‘ziga xos chiroyli raqamlar bilan kirishiga ishonchim komil.
Markaziy Osiyodagi veterinariya, chorvachilik va biotexnologiya sohalari uchun mutaxassis - kadrlar tayyorlaydigan oliy ta’lim maskani o‘zining ilmiy - zamonaviy loyihalari bilan mamlakatimiz iqtisodiyotiga munosib hissa qo‘shish bilan yilni yakunlamoqda. Professor-o‘qituvchilar, talaba-yoshlar o‘zlariga bildirilgan ishonchni oqlashda bu yil ham davom etadi, boshlagan xayrli va samarali ishlari, loyixalarini davom ettiradi, deb umid qilamiz.
Yangi yildan faqat yaxshiliklar kutib qolamiz.
Rejalar, loyihalar va tashabbuslarimiz ko‘p, shuningdek, ayrim muammolarimiz ham borligini tan olamiz. Istiqboldagi rejalarimizni amalga oshirish uchun vaqt va fidoyilik talab etiladi, shuningdek, muammolarni bartaraf etish uchun o‘zimizdagi barcha imkoniyatlarni ishga solamiz. Maqsadimiz, Samarqand, O‘zbekiston nomi hamisha yuksak minbarlarda e’tirof etilsin! Farzandlarimiz sifatli ta’lim va tarbiya olib, barkamol shaxs bo‘lishlari uchun boshlagan ishlarimizni izchil davom ettiramiz.
Dunyo xalqlari yangi 2026-yilni kutib olishga hozirlanayotgan ushbu hayajonli kunlarda yangi yilimiz bizga yangi - yangi quvonchlar olib keladi, degan umid hech birimizni tark etmasin.
Aziz va qadrli vatandoshlarim! Qalblarimiz pok niyatlarga to‘lib turgan ushbu quvonchli lahzalarda sizlarni, butun xalqimizni yangi – 2026 yil bilan yana bir bor chin dildan muborakbod etaman.

В статье, искренне поздравляющей студентов, преподавателей и сотрудников с знаменательным 2026 годом, также отмечается огромный потенциал Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии. В новом году ожидается стремление к развитию экономики страны с учетом качества образования и научной работы. Всем желаю здоровья, крепкого здоровья и счастья. Краткое содержание Cocoon AI
Новый год – 2026 – приближается к нашей любимой стране. В этот торжественный момент я искренне поздравляю всех преподавателей, сотрудников и сотрудников, нашу амбициозную молодежь – весь наш многонациональный народ с этим знаменательным событием.
Как и во всех областях, реформы, характеризующиеся новаторством, продолжались и будут продолжаться в этом знаменательном году.
В частности, я уверен, что этот год войдет в историю как Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии со своими прекрасными достижениями.
Высшее учебное заведение Центральной Азии, готовящее специалистов в области ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, завершает год своими научно-современными проектами, внося достойный вклад в экономику нашей страны. Мы надеемся, что профессора, преподаватели, студенты и молодежь продолжат оправдывать оказанное им в этом году доверие, продолжат начатую ими добрую и плодотворную работу и проекты.
Мы ожидаем от Нового года только хорошего.
У нас много планов, проектов и инициатив, и мы также признаем, что у нас есть некоторые проблемы. Для реализации наших будущих планов потребуется время и самоотдача, и мы будем использовать все наши возможности для решения проблем. Наша цель – чтобы имя Самарканда и Узбекистана всегда было известно на высоких платформах! Мы будем последовательно продолжать начатую работу, чтобы наши дети получали качественное образование и воспитание и становились всесторонне развитыми личностями.
В эти волнующие дни, когда народы мира готовятся встретить Новый 2026 год, пусть никто из нас не теряет надежды, что наш новый год принесет нам новые радости.
Уважаемые и почтенные соотечественники! В эти радостные моменты, когда наши сердца полны чистых намерений, я еще раз искренне поздравляю вас, весь наш народ, с наступлением 2026 года.
Желаю вам всем крепкого здоровья, процветания вашим домам, счастья и благополучия семьям. Пусть новый год придет к вам с радостью, пусть все наши добрые намерения сбудутся, пусть наша страна будет мирной, а наш народ — в безопасности! Пусть новый год будет счастливым для всех нас!