HURMATLI VATAN HIMOYACHILARI! SIZLARNI 14-YANVAR - VATAN HIMOYACHILARI KUNI HAMDA O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI QUROLLI KUCHLARI TASHKIL TOPGANINING 33 YILLIGI BILAN CHIN QALBIMDAN MUBORAKBOD ETAMAN!
Sizlarni 14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganining 33 yilligi bilan chin qalbimdan muborakbod etaman!
Sizlarning mardona xizmatlaringiz tufayli  yurtimiz tinch, oilalarimiz baxtli va farovon hayot kechirmoqda. Vatanimizning mustahkam qalqoni boʻlib, xalqimizning tinchligi va farovonligini himoya qilish yoʻlida koʻrsatgan jasoratlaringiz yuksak hurmat va eʼtirofga loyiqdir.
Shu o‘rinda davlatimiz chegaralarini qo‘riqlashda xizmat itlari va otlardan foydalanishda veterinar vrachlar xizmatini alohida ta’kidlashimiz, Vatanimiz sarhadlarida bizning soha xodimlari xizmatlarini g‘urur bilan aytishimiz joiz.

Дорогие защитники Отечества!
Сердечно поздравляю вас с 14 января - Днем защитника Отечества и 33-й годовщиной образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан!
Благодаря вашему мужественному служению в нашей стране царит мир, а наши семьи живут счастливой и благополучной жизнью. Ваша храбрость в защите мира и благополучия нашего народа, как крепкого щита нашей Родины, заслуживает высокого уважения и признания.
Здесь следует особо отметить заслуги ветеринаров в использовании служебных собак и лошадей для охраны границ нашего государства, а также с гордостью отметить заслуги наших специалистов на границах нашей родины.