SAMDVMCHBUDA SPORT SINOVLARI QIZG‘IN DAVOM ETMOQDA!
“Sport oyligi” doirasida talaba-yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini keng yoyish va ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida 8-maydan boshlab mamlakatimiz OTMlarida “Jismoniy tayyorgarlik darajasi” sport sinovlariga rasman start berilgan edi.
Shu munosabat bilan "Sportchi- yurt himoyachisi" shiori ostida bugun, SamDVMCHBU talabalari belgilangan jismoniy mashqlar asosida o‘zlarining tayyorgarlik darajalarini sinab ko‘rishdi.
Dasturdan joyidan uzunlikka sakrash, stol tennisi, arg‘amchida sakrash, "otjimaniya", tosh ko'tarish, shaxmat, arqon tortish kabi jismoniy mashqlar o‘rin oldi.
-Tadbirning asosiy maqsadi, albatta, yurt himoyachisi sifatida, yoshlarni sportga jalb qilish va ularning sog‘lom bo‘lishini ta'minlashdir, -deya talabalarga omad tiladi tadbirda ishtirok etgan universitet rektori X. Yunusov.

В СамГУВМЖБ спортивные испытания в самом разгаре!
В рамках «Месячника спорта», в целях широкой пропаганды здорового образа жизни среди студентов и повышения их физической активности, 8 мая в вузах нашей страны официально стартовали спортивные испытания «Уровень физической подготовленности».
В связи с этим сегодня под лозунгом «Спортсмен – защитник Отечества» студенты СамДВМЧБУ проверили свой уровень подготовки по предписанным физическим упражнениям.
Программа включала в себя такие физические упражнения, как прыжки в длину, настольный теннис, прыжки со скакалкой, «Отжимания», тяжелая атлетика, шахматы и перетягивание каната.
«Главная цель мероприятия, конечно же, привлечение молодежи к спорту и обеспечение ее здоровья как защитников страны», - отметил ректор университета Х. Юнусов, присутствовавший на мероприятии, пожелал студентам удачи.