Maktab bitiruvchilarini oliy ta’limga qamrab olish, o‘zlari istagan kasblarga yo‘naltirish, universitet imkoniyatlarini kengroq namoyish etish maqsadida SamDVMCHBU fakultetlarida “Ochiq eshiklar kuni” tadbirlari o‘tkazildi.
Unda universitet qoshidagi akademik litsey hamda viloyatimizning Urgut, Tayloq, Bulung‘ur va Pastdarg‘om tumanlaridan tashrif buyurgan umumta’lim maktablari bitiruvchi o‘quvchilari, abituriyentlar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Tashrif buyuruvchilar universitet bo‘ylab sayohat qilib, zamonaviy laboratoriyalar, o‘quv xonalari, kutubxona va talabalar turar joyi, ta’lim jarayoni bilan tanishib, ma’lumot oldilar. Abituriyentlar uchun qabul shartlari va mezonlari, xorijiy ta’lim dasturlari hamda hamkor tashkilotlar bilan hamkorlik aloqalari haqida batafsil axborot taqdim etildi.

В целях привлечения выпускников школ в высшие учебные заведения, направления их на желаемые специальности, а также более широкой демонстрации возможностей вуза на факультетах СамДВМЧБУ прошли мероприятия «Дни открытых дверей».
В нем приняли участие выпускники, абитуриенты и их родители академического лицея при университете, а также гости средних школ из Ургутского, Тайлокского, Булунгурского и Пастдаргомского районов нашей области.
Гости осмотрели университет, познакомились с современными лабораториями, учебными аудиториями, библиотекой, студенческим общежитием, узнали об организации учебного процесса. Абитуриентам была предоставлена подробная информация об условиях и критериях приема, зарубежных образовательных программах, сотрудничестве с партнерскими организациями.