UNIVERSITETDA “REKTOR KUBOGI” SPORT MUSOBAQALARI BO‘LIB O‘TMOQDA
SamDVMCHBUda “Sog‘lom hayot – farovon kelajak garovidir” shiori ostida universitet professor-o‘qituvchi va ishchi-xodimlari o‘rtasida sportning futbol, voleybol, shaxmat va stol tennisi turlaridan “REKTOR KUBOGI” sport musobaqalari bo‘lib o‘tmoqda.
Musobaqalar boshlanish avvalida universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov soʻzga chiqib barchani bugungi sport bayrami bilan tabriklab, universitetimiz ishchi-xodimlari oʻrtasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish va sportga boʻlgan qiziqishlarini yanada oshirish maqsadida tashkil etilayotganini taʼkidlab, ishtirokchilarga omad tiladi.
Shundan soʻng universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov toʻp tepib, Rektorat, Zooinjeneriya va mahsulotlarni qayta ishlash texnologiyasi fakulteti, Veterinariya diagnostikasi va oziq-avqat xavfsizligi, Veterinariya profilaktikasi va davolash, Biotexnologiya, Iqtisodiyot, Agrotexnologiya, Nuroniylar va Ustozlar jamoalari oʻrtasida boʻladigan futbol musobaqalarini boshlab berdi.

В УНИВЕРСИТЕТЕ ПРОВОДЯТСЯ СПОРТИВНЫЕ СОРЕВНОВАНИЯ «КУБОК РЕКТОРА»
Под лозунгом «Здоровый образ жизни – залог благополучного будущего» СамДВМЧБУ проводит «КУБОК РЕКТОРА» спортивные соревнования по футболу, волейболу, шахматам и настольному теннису среди преподавателей, учителей и сотрудников вуза.
Перед началом соревнований ректор университета, профессор Худайназар Юнусов поздравил всех с сегодняшним спортивным праздником, отметил, что он организован в целях пропаганды здорового образа жизни среди сотрудников нашего университета и дальнейшего повышения их интереса к спорту, и пожелал участникам удачи.
После этого ректор университета, профессор Худайназар Юнусов дал старт футбольным соревнованиям между командами ректората, факультетов «Зооинженерия и технология переработки продукции», «Ветеринарная диагностика и безопасность пищевых продуктов», «Ветеринарная профилактика и лечение», «Биотехнология», «Экономика», «Агротехнология», «Нуронийлар» и «Устозлар».