UNIVERSITETDA “REKTOR KUBOGI” SPORT MUSOBAQALARI BO‘LIB O‘TMOQDA
SamDVMCHBUda “Sog‘lom hayot – farovon kelajak garovidir” shiori ostida universitet professor-o‘qituvchi va ishchi-xodimlari o‘rtasida sportning futbol, voleybol, shaxmat va stol tennisi turlaridan “REKTOR KUBOGI” sport musobaqalari bo‘lib o‘tmoqda.
Musobaqalar boshlanish avvalida universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov soʻzga chiqib barchani bugungi sport bayrami bilan tabriklab, universitetimiz ishchi-xodimlari oʻrtasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish va sportga boʻlgan qiziqishlarini yanada oshirish maqsadida tashkil etilayotganini taʼkidlab, ishtirokchilarga omad tiladi.
Shundan soʻng universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov toʻp tepib, Rektorat, Zooinjeneriya va mahsulotlarni qayta ishlash texnologiyasi fakulteti, Veterinariya diagnostikasi va oziq-avqat xavfsizligi, Veterinariya profilaktikasi va davolash, Biotexnologiya, Iqtisodiyot, Agrotexnologiya, Nuroniylar va Ustozlar jamoalari oʻrtasida boʻladigan futbol musobaqalarini boshlab berdi.

"RECTOR'S CUP" SPORTS COMPETITIONS ARE HELD AT THE UNIVERSITY
Under the slogan “Healthy life is the key to a prosperous future”, the university is holding sports competitions “RECTOR’S CUP” in football, volleyball, chess and table tennis among university professors, teachers and employees.
Before the start of the competitions, the rector of the university, Professor Khudainazar Yunusov, congratulated everyone on today’s sports holiday, noted that it is organized to promote a healthy lifestyle among employees of our university and further increase their interest in sports, and wished the participants good luck.
After that, the rector of the university, Professor Khudainazar Yunusov kicked the ball and started the football competitions between the teams of the Rectorate, the Faculty of Zooengineering and Product Processing Technology, Veterinary Diagnostics and Food Safety, Veterinary Prevention and Treatment, Biotechnology, Economics, Agrotechnology, Nuroniylar and Ustozlar.