+998 55 707-76-86 Qo'llab-quvvatlash
“VETERINARIYA FANLARI DOKTORI, PROFESSOR N.SH. DAVLATOV TAVALLUDINING 75 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN “ZAMONAVIY XIRURGIYANING DOLZARB MUAMMOLARI, ULARNING YECHIMLARI VA ISTIQBOLDAGI VAZIFALAR
Anjumanning maqsadi: O‘zbekiston Respublikasida veterinariya meditsinasi sohasida veterinariya jarrohligi muammolari va ularning yechimiga bag‘ishlangan ilmiy - tadqiqot ishlarini natijalari bo‘yicha xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyaning maqsadi respublikada chorva mollarida uchraydigan jarrohlik kasalliklari tarqalishining hozirgi holati undagi mavjud muammolar, yechimi, istiqboldagi vazifalar bo‘yicha bajarilgan ilmiy-tadqiqot ishlar tahlil qilinadi va ishlab chiqarishga istiqboldagi vazifalari belgilab beriladi.
Chorvachilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaliklari, klasterlar va xususiy aholidagi chorva mollarini yuqumsiz va jarrohlik kasalliklarini ertachi diagnostikasi, davolash va oldini olishning zamonaviy usullarini qo‘llash imkoniyatlari, hayvonlar mahsuldorligini oshirishga imkon beradigan takomillashgan veterinariya xizmati, yangi, ertachi diagnostik va samarali davolash usullari, fermer xo‘jaliklarda jarrohlik tadbirlarini samarali tashlik qilish bo‘yicha fanning so‘ngi yutuqlari asosida tavsiyanoma ishlab chiqiladi va ular fermerlarga, agroklasterlarga, xususiy aholidagi chorva mollarini boqadigan xo‘jaliklarga tarqatiladi. Konferensiyada veterinariya meditsinasi, veterinariya sanitariya ekpertizasi, veterinariya farmasevtikasi, chorvachilik, biotexnologiya, tibbiyot, biologiya va zoologiya sohalari bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.
Maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 5-iyungacha;
Qayta to‘g‘rilangan maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 10-iyungacha;
Anjuman o‘tkaziladigan sana – 2024 yil 15-iyun.
M.Ulug‘bek ko‘chasi, 77-uy, Samarqand shahar, Samarqand viloyati, O‘zbekiston Respublikasi
Telefonlar: (+99893) 657-70-93; (+99890) 718-48-93,
E-mail: abbosjonjabborov009@gmail.com
Anjumanda ishtirok etish uchun 2024 yil 5-iyungacha (shu kuni ham) talab bo‘yicha rasmiylashtirilgan maqola, anjuman ishtirokchisi anketasini abbosjonjabborov009@gmail.com elektron manzilga yoki +99893-657-70-93 raqamli telegram manziliga jo‘natishi lozim. Fayl nomlari birinchi muallif familiyasi va sho‘ba raqami (masalan: A.Yuldashev - maqola-2, A.Yuldashev - anketa) bilan nomlanishi kerak. Maqola yuborilgandan 3 ish kuni ichida, maqolani qabul qilinganligi to‘g‘risida anjuman materiali yuborilgan elektron pochtaga va maqola muallifi telefon raqamiga ma’lumot yuboriladi. Talab darajasida rasmiylashtirilmagan hamda ijobiy retsenziyadan o‘tmagan maqolalar QABUL QILINMAYDI.
Maqolalar OAK ro‘yxatiga kiritilgan VETERINARIYA MEDITSINASI jurnalida maxsus soni sifatida chop ettiriladi. Maqola uchun to‘lov miqdori 70 000 (Yetmish ming) so‘m. Uzcard 8600 3329 8280 7533 (Baxriddinov Qahramon)
Qabul qilingan maqola mualliflari sho‘balar bo‘yicha “Anjuman Dasturi” da belgilangan vaqtda oflayn/onlayn tarzda o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok etishi ko‘zda tutiladi. To‘plam anjuman yakunlangandan 10 kun ichida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti veb saytiga ham (www.ssuv.uz) joylashtiriladi. Anjuman har bir ishtirokchisiga Tashkiliy qo‘mita raisining imzosi va muhr bilan tasdiqlangan elektron sertifikat beriladi.
Maqola hajmi – 3-5 bet bo‘lishi, mualliflar soni 5 tadan ko‘p bo‘lmasligi tavsiya etiladi.
Rasmiylashtirishga qo‘yiladigan talablar: Sahifa formati - A4 (210×297 mm); Chegaralar (yuqorigi, pastki, chap va o‘ng tomonlar) - 20 mm; Shrifti - kegl 14; tipi - Times New Roman; Qator oralig‘i - 1,0; Sahifalar raqamlanmaydi. Matn originalligi -65%.

На тему “АКТУАЛЬНЫЕ ПРОБЛЕМЫ СОВРЕМЕННОЙ ХИРУРГИИ, ИХ РЕШЕНИЯ И ЗАДАЧИ НА ПЕРСПЕКТИВУ” посвящённую 75-летию со дня рождения доктора ветеринарных наук, профессора Н.Ш.Давлатова.
Цель конференции: Целью международной научно-практической конференции по итогам научно-исследовательских работ по проблемам ветеринарной хирургии и путям их решения в области ветеринарии в Республике Узбекистан является анализ современного состояния распространения хирургических болезней сельскохозяйственных животных в республике, существующих проблем, путей их решения и перспективных задач, а также определение перспективных задач производства.
На основе новейших научных достижений будут разработаны рекомендации по возможностям использования современных методов ранней диагностики, лечения и профилактики незаразных и хирургических заболеваний сельскохозяйственных животных в фермерских хозяйствах, кластерах и личных подсобных хозяйствах, специализирующихся на разведении скота, совершенствованию ветеринарного обслуживания, позволяющего повысить продуктивность животных, новым, ранним методам диагностики и эффективного лечения, эффективным хирургическим вмешательствам в фермерских хозяйствах и распространены среди фермеров, агрокластеров и личных подсобных хозяйств, занимающихся разведением скота. На конференцию принимаются доклады в области ветеринарии, ветеринарно-санитарной экспертизы, ветеринарной фармацевтики, животноводства, биотехнологии, медицины, биологии и зоологии.
Прием статей - до 5 июня 2024 г.;
Прием доработанных статей – до 10 июня 2024 г.;
Дата проведения конференции — 15 июня 2024 года.
Телефоны: (+99893) 657-70-93; (+99890) 718-48-93,
Электронная почта: abbosjonjabborov009@gmail.com
Для участия в конференции необходимо до 5 июня 2024 г. (также в тот же день) направить на адрес электронной почты abbosjonjabborov009@gmail.com или на адрес телеграм +99893-657-70-93 оформленную статью и заявку участника конференции. Названия файлов следует давать с указанием фамилии первого автора и номера филиала (например: А. Юлдашев - статья-2, А. Юлдашев - анкета). В течение 3 рабочих дней с момента подачи статьи на адрес электронной почты, на который были отправлены материалы конференции, и на номер телефона автора статьи будет отправлено уведомление о принятии статьи к публикации. Статьи, не подготовленные в соответствии с требуемым стандартом и не прошедшие положительную рецензию, НЕ ПРИНИМАЮТСЯ.
Статьи будут опубликованы специальным выпуском в журнале «ВЕТЕРИНАРНАЯ МЕДИЦИНА», входящем в перечень ОАК. Плата за статью составляет 70 000 (Семьдесят тысяч) сумов. Uzcard 8600 3329 8280 7533 (Бахриддинов Кахраман)
Авторы принятых статей должны принять участие в конференции с докладами офлайн/онлайн во время, указанное в программе конференции. Сборник также будет размещен на сайте Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии (www.ssuv.uz) в течение 10 дней после окончания конференции. Каждому участнику конференции будет выдан электронный сертификат, заверенный подписью и печатью Председателя Оргкомитета.
Требования к оформлению: Формат страницы - А4 (210×297 мм); Поля (верхнее, нижнее, левое и правое) - 20 мм; Шрифт - Кегель 14; шрифт - Times New Roman; Межстрочный интервал - 1,0; Страницы не пронумерованы. Оригинальность текста -65%.