Delegatsiya a’zolarini universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov boshchiligidagi mas’ul shaxslar kutib oldi. Uchrashuv davomida ikki oliy ta'lim o'rtasida qishloq xo‘jaligi va veterinariya sohalarida kadrlar tayyorlash hamda ilg‘or texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish hamda fakultetlar o‘rtasida o‘zaro tajriba almashish maqsadida konferensiya tashkil etish bo‘yicha takliflar ilgari surildi. Bu kabi tashabbuslar ikki davlat o‘rtasidagi akademik va ilmiy aloqalarni yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam bo‘lishi mumkinligi ta’kidlandi.
Slovakia davlatining Nitra shahridagi Slovakiya qishloq xo‘jaligi universiteti va Bratislavadagi Iqtisodiyot va menejment universitetlari bilan SamDVMCHBU o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi. Bu hujjat kelgusida qo‘shma ta’lim dasturlarini yaratish uchun huquqiy asos bo‘lib xizmat qilishiga ishonch bildirildi.

Университет посетила делегация Словацкой Республики во главе с представителями посольства страны
Членов делегации приветствовали официальные лица во главе с ректором университета профессором Худайназаром Юнусовым. В ходе встречи обсуждались вопросы развития сотрудничества двух высших учебных заведений в сфере сельского хозяйства и ветеринарии, внедрения передовых технологий.
Были также высказаны предложения об организации обмена преподавателями и студентами и организации конференции по обмену опытом между факультетами. Было отмечено, что подобные инициативы могут стать важным шагом на пути дальнейшего укрепления академических и научных связей между двумя странами.
Меморандум о взаимопонимании был подписан между SamDVMCHBU и Словацким сельскохозяйственным университетом в Нитре (Словакия) и Университетом экономики и менеджмента в Братиславе. Была выражена уверенность, что данный документ послужит правовой основой для создания совместных образовательных программ в будущем.