Universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov va Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulyeti 1-bosqich talabalari ishtirokida ochiq muloqot uchrashuv o’tkazildi
• Universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov va Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulyeti 1-bosqich talabalari ishtirokida ochiq muloqot uchrashuv o’tkazildi
Dastavval, rektor X.Yunusov universitet ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar to’g’risida so‘z yuritdi. Shuningdek, oliygohimizda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida to’xtalib, bu sharoitlardan unumli foydalangan holda yoshlarni ilm olishga chorladi.
Shuningdek, rektor veterinariya yo‘nalishi dunyodagi insoniyat uchun eng kerakli beshta mutaxassis yo‘nalishdan biri ekanligi, oziq-ovqat sifati va xavfsizligiga bevosita veterinar vrachi javobgar ekanligini ta’kidlab, bu mutaxassislikni chuqur o‘rganish lozimligi haqida batafsil so‘z yuritdi.
Uchrashuv davomida talabalar universitet ichki tartib-qoidalari, o‘quv jarayoni va laboratoriyalar haqida o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Состоялась открытая коммуникационная встреча ректора университета, профессора Худайназара Юнусова и студентов 1 курса факультета ветеринарной профилактики и лечения
• Состоялась открытая коммуникационная встреча ректора университета, профессора Худайназара Юнусова и студентов 1 курса факультета ветеринарной профилактики и лечения
В первую очередь ректор Х.Юнусов рассказал о реформах, реализуемых в системе образования университета. Он также рассказал об условиях, созданных для студентов в нашем университете, и призвал молодежь воспользоваться этими условиями и продолжить свое образование.
Ректор также подробно рассказал о необходимости углубленного изучения данной специальности, отметив, что профессия ветеринара входит в пятерку самых востребованных специальностей для человечества в мире, и что ветеринары напрямую отвечают за качество и безопасность продуктов питания.
В ходе встречи студенты получили ответы на интересующие их вопросы о внутренних процедурах университета, учебном процессе и лабораториях.