TARIM UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK MUSTAHKAMLANMOQDA
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiya universiteti Xitoyning Tarim universiteti bilan uzoq muddatli hamkorlik aloqalariga ega. Ikki universitet oʻrtasidagi ilmiy va texnologik almashinuv va hamkorlikni mustahkamlash maqsadida universitetga professor Chjijun Li va doktor Gui Chhong Shkai tashrif buyurib, universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov qabulida boʻldi.
Uchrashuvda Rektor Xitoy bilan ishlash biz uchun har tomonlama manfaatli ekanligi, chorvachilik, biotexnologiya, oʻsimlikshunoslik kabi barcha yoʻnalishlarda hamkorlikda ishlashga tayyor ekanligini taʼkidladi.
Mehmonlar Biotexnologiya va Biologiya, ekologiya va dorivor oʻsimliklar kafedrasi, Mega-loyiha doirasida dorivor oʻsimliklarga ixtisoslashtirilgan tajriba uchastkasi va Qorakoʻlchilik mahsulotlari muzeyi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.

COOPERATION WITH TARIM UNIVERSITY IS STRENGTHENING
Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology has long-term cooperative relations with Tarim University of China. In order to strengthen scientific and technological exchanges and cooperation between the two universities, Professor Zhijun Li and Dr. Gui Zhongxing visited the university and were received by the university's rector, Professor Khudaynazar Yunusov.
At the meeting, the Rector noted that working with China is beneficial for us in all respects, and that we are ready to work together in all areas, such as animal husbandry, biotechnology, and plant science.
The guests got acquainted with the activities of the Department of Biotechnology and Biology, Ecology and Medicinal Plants, the experimental plot specialized in medicinal plants within the framework of the Mega-project, and the Museum of Karakul Products.