TARIM UNIVERSITETI BILAN HAMKORLIK MUSTAHKAMLANMOQDA
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiya universiteti Xitoyning Tarim universiteti bilan uzoq muddatli hamkorlik aloqalariga ega. Ikki universitet oʻrtasidagi ilmiy va texnologik almashinuv va hamkorlikni mustahkamlash maqsadida universitetga professor Chjijun Li va doktor Gui Chhong Shkai tashrif buyurib, universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov qabulida boʻldi.
Uchrashuvda Rektor Xitoy bilan ishlash biz uchun har tomonlama manfaatli ekanligi, chorvachilik, biotexnologiya, oʻsimlikshunoslik kabi barcha yoʻnalishlarda hamkorlikda ishlashga tayyor ekanligini taʼkidladi.
Mehmonlar Biotexnologiya va Biologiya, ekologiya va dorivor oʻsimliklar kafedrasi, Mega-loyiha doirasida dorivor oʻsimliklarga ixtisoslashtirilgan tajriba uchastkasi va Qorakoʻlchilik mahsulotlari muzeyi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.

УКРЕПЛЯЕТСЯ СОТРУДНИЧЕСТВО С ТАРИМСКИМ УНИВЕРСИТЕТОМ КИТАЯ
Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий имеет долгосрочные отношения сотрудничества с Таримским университетом в Китае. В целях укрепления научно-технического обмена и сотрудничества между двумя университетами профессор Чжицзюнь Ли и доктор Гуй Чжунсин посетили университет и были приняты ректором университета профессором Худайназаром Юнусовым.
На встрече ректор подчеркнул, что сотрудничество с Китаем выгодно для нас во всех аспектах и ​​мы готовы сотрудничать по всем направлениям, включая животноводство, биотехнологии и растениеводство.
Гости ознакомились с деятельностью кафедры биотехнологии и биологии, экологии и лекарственных растений, опытного участка по лекарственным растениям в рамках Мегапроекта, Музея каракулеводства.