QO‘MITA RAISI YANGI QURILAYOTGAN TALABALAR TURAR JOYI QURILISH JARAYONI BILAN TANISHDI
O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilov Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentabrdagi 563-sonli qarori ijrosi yuzasidan “Qobul quruvchi servis” MCHJ tomonidan davlat xususiy sherikchilik asosida 1 ta 750 o‘rinli Talabalar turar joyi binosida amalga oshirilayotgan qurilish-ta’mirlash ishlari bilan tanishdi.
Qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilov qurilish-ta’mirlash ishlari belgilangan rejadan ortda qolayotganini ta’kidlab, o‘z vaqtida, sifatli qilib bajarilishi yuzasidan ko‘rsatmalar berdi.

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОМИТЕТА ОЗНАКОМИЛСЯ С ХОДОМ СТРОИТЕЛЬСТВА НОВОГО СТУДЕНЧЕСКОГО ОБЩЕЖИТИЯ
Председатель Комитета по развитию ветеринарии и животноводства Республики Узбекистан Бахром Норкобилов ознакомился с ходом строительно-ремонтных работ, проводимых ООО «Кобул Курувчи Сервис» на основе государственно-частного партнерства в здании студенческого общежития на 750 мест в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 563 от 9 сентября 2021 года при Самаркандском государственном университете ветеринарии, животноводства и биотехнологии.
Председатель комитета Бахром Норгобилов отметил, что строительно-ремонтные работы отстают от установленного плана, и дал поручения по их своевременному и качественному завершению.