QO‘MITA RAISI YANGI QURILAYOTGAN TALABALAR TURAR JOYI QURILISH JARAYONI BILAN TANISHDI
O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilov Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentabrdagi 563-sonli qarori ijrosi yuzasidan “Qobul quruvchi servis” MCHJ tomonidan davlat xususiy sherikchilik asosida 1 ta 750 o‘rinli Talabalar turar joyi binosida amalga oshirilayotgan qurilish-ta’mirlash ishlari bilan tanishdi.
Qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilov qurilish-ta’mirlash ishlari belgilangan rejadan ortda qolayotganini ta’kidlab, o‘z vaqtida, sifatli qilib bajarilishi yuzasidan ko‘rsatmalar berdi.

THE CHAIRMAN OF THE COMMITTEE MET THE CONSTRUCTION PROCESS OF THE NEW STUDENT RESIDENCE UNDER CONSTRUCTION
Bahrom Norqobilov, Chairman of the Committee for the Development of Veterinary Medicine and Animal Husbandry of the Republic of Uzbekistan, got acquainted with the construction and repair work being carried out on a 750-bed Student Dormitory building by "Kobul Kuruvchi Servis" LLC on the basis of a public-private partnership in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 563 dated September 9, 2021 at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology.
Committee Chairman Bahrom Norqobilov noted that construction and repair work is lagging behind the established plan and gave instructions for its timely and high-quality completion.