QISHLOQ XO‘JALIGINI BARQAROR RIVOJLANTIRISHDAGI MUAMMOLAR, INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR VA ISTIQBOLDAGI VAZIFALAR
Anjumanning maqsadi: Qishloq xo‘jaligini barqaror rivojlantirishdagi muammolar, innovatsion texnologiyalar va istiqboldagi vazifalarni belgilash,  qishloq xo‘jaligida ekologik toza mahsulotlarni ishlab chiqishda yuqori samarali agrotexnologiylarni qo‘llash, texnologik jarayonlarni  mexanizatsiyalashtirish va avtomatlashtirish, mahsulot sifati va ekinlar hosildorligini oshirish muammolari, ularning yechimlari, ilmiy-tadqiqot ishlarining natijalari bo‘yicha ishlab chiqarishga tadbig‘iga bag‘ishlangan.
Fermer xo‘jaliklari, klasterlar, chorvachilikka ixtisoslashgan xo‘jaliklarda sifatli, ekologik toza mahsulotlar etishtirish, ishlab chiqarishni mexanizatsiyalashtirish imkoniyatlari, mahsulot yetishtirishni ko‘paytirishga imkon beradigan takomillashgan agrotexnologiyalar, yangi ozuqabob ekinlarini etishtirish bo‘yicha fanning eng so‘nggi yutuqlari asosida tavsiyanoma ishlab chiqiladi va amaliyotga tadbiq etiladi.
Konferensiyaga qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalashtirish, agronomiya, chorvachilik, veterinariya (dorivor va zaharli o‘simliklar), ushbu sohalar iqtisodiyoti, buxgalteriyasi, qishloq xo‘jalik mahsulotlarini  yetishtirish, dastlabki ishlov berish va saqlash texnologiylari  bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.
Anjumanda muloqot, maqolalarni qabul qilish hamda to‘plamlarni chop etishda o‘zbek, rus va ingliz tillaridan foydalaniladi.
Maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 15 maygacha;
Qayta to‘g‘rilangan maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 18 maygacha;
Anjuman o‘tkaziladigan sana – 2024 yil 22-23 may.
Telefonlar: (+ 998 97) 287 86 64; (+99893) 237-68-36
E-mail: sahobiddin87@mail.ru
Anjumanda ishtirok etish uchun 2024 yil 15 maygacha (shu kuni ham) talab bo‘yicha rasmiylashtirilgan maqola, anjuman ishtirokchisi anketasini sahobiddin87@mail.ru elektron manzilga yoki +99893 237-68-36 raqamli telegramga jo‘natishi lozim. Fayl nomlari birinchi muallif familiyasi va sho‘ba raqami (masalan: A.Yuldashev - maqola-1, A.Yuldashev - anketa) bilan nomlanishi kerak. Maqola yuborilgandan 3 ish kuni ichida, maqolani qabul qilinganligi to‘g‘risida anjuman materiali yuborilgan elektron pochtaga va maqola muallifi telefon raqamiga ma’lumot yuboriladi. Talab darajasida rasmiylashtirilmagan hamda ijobiy retsenziyadan o‘tmagan maqolalar QABUL QILINMAYDI.
Maqolalar OAK ro‘yxatiga kiritilgan AGRO VESTNIK jurnalida maxsus soni sifatida chop ettiriladi. Maqola uchun to‘lov miqdori 250 000 (Ikki yuz ellik ming) so‘m. To‘lovni quyidagi plastik kartalari orqali amalga oshirish mumkin:

“PROBLEMS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT OF AGRICULTURE, INNOVATIVE TECHNOLOGIES AND PERSPECTIVE TASKS” INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE
• “PROBLEMS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT OF AGRICULTURE, INNOVATIVE TECHNOLOGIES AND PERSPECTIVE TASKS” INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE
PROBLEMS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT OF AGRICULTURE, INNOVATIVE TECHNOLOGIES AND PROSPECTIVE TASKS
The purpose of the conference: to identify problems of sustainable development of agriculture, innovative technologies and future tasks, the use of highly effective agrotechnologies in the development of environmentally friendly products in agriculture, mechanization and automation of technological processes, problems of increasing product quality and crop yield, their solutions, and their application in production according to the results of scientific and research work.
Recommendations will be developed and implemented based on the latest scientific achievements in the field of production of high-quality, environmentally friendly products in farms, clusters, and specialized livestock farms, mechanization of production, improved agrotechnologies that allow increasing production, and cultivation of new fodder crops.
The conference will accept articles on agricultural mechanization, agronomy, animal husbandry, veterinary medicine (medicinal and poisonous plants), economics of these areas, accounting, technologies for growing, primary processing and storage of agricultural products.
Uzbek, Russian, and English will be used for communication, acceptance of articles, and publication of collections.
Acceptance of articles - until May 15, 2024;
Acceptance of revised articles – until May 18, 2024;
Conference date – May 22-23, 2024.
Phones: (+ 998 97) 287 86 64; (+99893) 237-68-36
E-mail: sahobiddin87@mail.ru
To participate in the conference, an article, a conference participant questionnaire, which is formalized on request, must be sent to the e-mail address sahobiddin87@mail.ru or to the telegram number +99893 237-68-36 by May 15, 2024 (also on the same day). File names should be named with the surname of the first author and the branch number (for example: A. Yuldashev - article-1, A. Yuldashev - questionnaire). Within 3 working days after sending the article, information about the acceptance of the article will be sent to the e-mail address to which the conference materials were sent and to the phone number of the author of the article. Articles that have not been formalized to the required level and have not passed a positive review WILL NOT BE ACCEPTED.
Articles will be published as a special issue in the journal “AGRO VESTNIK”, which is included in the list of the UAC. The amount of payment for the article is 250,000 (Two hundred and fifty thousand) soums. Payment can be made through the following plastic cards:
Humo 9860 0101 2540 0753 (Nurbaev Sakhobiddin).
Authors of accepted articles are expected to participate in the “Conference Program” with their reports offline/online at the time specified in the “Conference Program” by the affiliates.