CHORVACHILIK MAHSULOTLARIGA BO‘LGAN TALABNI QONDIRISHDA GENETIKA VA OZIQLANTIRISHNING GLOBAL VA MILLIY MUAMMOLARI
• CHORVACHILIK MAHSULOTLARIGA BO‘LGAN TALABNI QONDIRISHDA GENETIKA VA OZIQLANTIRISHNING GLOBAL VA MILLIY MUAMMOLARI
CHORVACHILIK MAHSULOTLARIGA BO‘LGAN TALABNI QONDIRISHDA GENETIKA VA OZIQLANTIRISHNING:MUAMMOLARI VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR
Anjumanning maqsadi: O‘zbekiston Respublikasida, barcha turdagi hayvonlarni oziqlantirish va genafondini o‘rganish, ipakchilik va boshqa  chorvachilik sohasida ularni saqlash, oziqlantirish, naslchilik ishi olib borish, innovatsion texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha mavjud muammolar, yechimi, istiqboldagi vazifalar bo‘yicha bajarilgan ilmiy-tadqiqot ishlar tahlil qilinadi va ishlab chiqarishga istiqboldagi vazifalari belgilab beriladi.
Chorvachilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaliklari, klasterlar va boshqa qishloq xo‘jalik korxonalarida barcha turdagi hayvonlar genofondini o‘rganish, ipakchilik va boshqa  chorvachilik sohasida ularni oziqlantirish, saqlash, naslchilik ishi yuritish, ilg‘or texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha fanning so‘nggi yutuqlari asosida tavsiyanoma ishlab chiqiladi va ular fermerlarga, agroklasterlarga, xususiy aholidagi chorva mollarini boqadigan xo‘jaliklarga tarqatiladi. Konferensiyada Chorvachilik sohasida mahsuldor hayvonlar seleksiyasi va naslini yaxshilash, oziqlantirish, zoogigiyena, chorva mahsulotlarini yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi, biotexnologiyalar sohasida, veterinariya sanitariya ekspertiza, sifatli mahsulotlarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.
Maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 12 maygacha;
Qayta to‘g‘rilangan maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 15 maygacha;
Anjuman o‘tkaziladigan sana – 2024 yil 17-may.
Telefonlar: A.Xuseinova +998 97 925 28 76.  M.K.Sulеymаnova +998 90 504 24 46                     E-mail: zkhuzhamov@inbox.ru
Anjumanda ishtirok etish uchun 2024 yil 17 maygacha (shu kuni ham) talab bo‘yicha rasmiylashtirilgan maqola, anjuman ishtirokchisi anketasini zkhuzhamov@inbox.ru elektron manzilga yoki +998 90 504 24 46 raqamli telegramga jo‘natishi lozim. Fayl nomlari birinchi muallif familiyasi va sho‘ba raqami (masalan: Yuldashev Alijon Aliqulovich-maqola-2, Yuldashev Alijon Aliqulovich-anketa) bilan nomlanishi kerak. Maqola yuborilgandan 3 ish kuni ichida, maqolani qabul qilinganligi to‘g‘risida anjuman materiali yuborilgan elektron pochtaga va maqola muallifi telefon raqamiga ma’lumot yuboriladi. Talab darajasida rasmiylashtirilmagan hamda ijobiy retsenziyadan o‘tmagan maqolalar QABUL QILINMAYDI.
Maqolalar OAK ro‘yxatiga kiritilgan “CHORVACHILIK VA NASLCHILIK ISHI” jurnalida maxsus soni sifatida chop ettiriladi. Maqola uchun to‘lov miqdori 200 000 (ikki yuz ming) so‘m. To‘lovni quyidagi plastik kartasi orqali amalga oshirish mumkin:  Uzcard 8600042374861937 (Xujamov Jurabek Nayimovich). Maqola mualliflarimiz  tomonidan har bir maqola uchun to‘lov amalga oshirilgach kvitansiyasini tashlab berish so‘raladi.

ГЛОБАЛЬНЫЕ И НАЦИОНАЛЬНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ГЕНЕТИКИ И ПИТАНИЯ В ОБЕСПЕЧЕНИИ СПРОСА НА ПРОДУКЦИЮ ЖИВОТНОВОДСТВА
• ГЛОБАЛЬНЫЕ И НАЦИОНАЛЬНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ГЕНЕТИКИ И ПИТАНИЯ В ОБЕСПЕЧЕНИИ СПРОСА НА ПРОДУКЦИЮ ЖИВОТНОВОДСТВА
ГЕНЕТИКА И ПИТАНИЕ В УДОВЛЕТВОРЕНИИ СПРОСА НА ПРОДУКЦИЮ ЖИВОТНОВОДСТВА: ПРОБЛЕМЫ И ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ В ОБЛАСТИ
Цель конференции: проанализировать существующие проблемы, пути решения и перспективные задачи в Республике Узбекистан в области кормления и изучения генофонда всех видов животных, их содержания, кормления, разведения, внедрения инновационных технологий в области шелководства и других видов животноводства, а также определить перспективные задачи производства.
Рекомендации будут разработаны на основе новейших научных достижений в области изучения генофонда всех видов животных, их кормления, содержания, племенной работы, внедрения передовых технологий в фермерских хозяйствах, кластерах и других сельскохозяйственных предприятиях, специализирующихся на разведении скота, и распространены среди фермеров, агрокластеров и частных животноводческих хозяйств. На конференцию принимаются статьи по селекции и совершенствованию продуктивных животных в области животноводства, кормления, гигиены животных, технологии производства и переработки продукции животноводства, биотехнологии, ветеринарно-санитарной экспертизы, технологии производства и переработки качественной продукции.
Прием статей - до 12 мая 2024 г.;
Прием доработанных статей – до 15 мая 2024 г.;
Дата проведения конференции — 17 мая 2024 года.
Телефоны: А. Хусейнова +998 97 925 28 76. М. К. Сулейманова +998 90 504 24 46 E-mail: zkhuzhamov@inbox.ru
Для участия в конференции необходимо до 17 мая 2024 г. (также в тот же день) направить на адрес электронной почты zkhuzhamov@inbox.ru или на номер телеграм +998 90 504 24 46 оформленную статью и заявку участника конференции. Названия файлов должны включать фамилию первого автора и номер филиала (например: Юлдашев Алиджон Аликулович-статья-2, Юлдашев Алиджон Аликулович-обзор). В течение 3 рабочих дней с момента подачи статьи на адрес электронной почты, на который были отправлены материалы конференции, и на номер телефона автора статьи будет отправлено уведомление о принятии статьи к публикации. Статьи, не подготовленные в соответствии с требуемым стандартом и не прошедшие положительную рецензию, НЕ ПРИНИМАЮТСЯ.
Статьи будут опубликованы в специальном выпуске журнала «Животноводство и племенное дело», входящего в перечень ОАК. Плата за статью составляет 200 000 (двести тысяч) сумов. Оплату можно произвести с помощью следующей пластиковой карты: Uzcard 8600042374861937 (Хужамов Журабек Наимович). Наши авторы статей обязаны предоставить квитанцию ​​за каждую статью после оплаты.