• VETERINARIYA HAMDA CHORVACHILIK ILMINI RIVOJLANTIRISHDA INNOVATSION YONDASHUVLAR VA ILK QADAMLAR
Konferensiyaning maqsadi: 2024-yil 30-may kuni Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Hayvonlar fiziologiyasi, biokimyosi va patologik fiziologiya” kafedrasida “Veterinariya hamda chorvachilik ilmini rivojlantirishda innovatsion yondashuvlar va ilk qadamlar” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi.
Konferensiyada veterinariya va chorvachilik ilmini rivojlantirish bo‘yicha innovatsion yondashuvlar hamda yosh olimlar, doktorantlar, magistrlar, iqtidorli talabalar olib borayotgan ilmiy-tadqiqot ishlarining dolzarb muammolari va asosiy masalalari muhokama qilinadi. Konferensiyada veterinariya hamda chorvachilik sohalari bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.
Konferensiyada muloqot o‘tkazishda, maqolalarni qabul qilish hamda to‘plamni chop etishda o‘zbek, rus va ingliz tillaridan foydalaniladi.
Konferensiya an’anaviy (oflayn) hamda masofaviy (onlayn) tarzda o‘tkaziladi.
Maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 25 maygacha;
Qayta to‘g‘rilangan maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 27 maygacha;
Konferensiya o‘tkaziladigan sana – 2024 yil 30-may.
Telefonlar: +998(97)-921-80-87;  +998 (93)-723-13-00;
E-mail: ikromgoldfayzullayev@gmail.com
Onlayn ishtirok etish uchun:
Ulanish vaqti: 2024-yil 30-may. Toshkent vaqti bilan soat 945da.
Ulanish havolasi: https://us06web.zoom.us/j/86129450662?pwd=KbYaC7DdOXW97P6Ha1WULzRXIc3a12.1
Konferensiya identifikatori: 861 2945 0662
Kirish kodi: 250236
Konferensiyada ishtirok etish uchun 2024 yil 25 maygacha (shu kuni ham) talab bo‘yicha rasmiylashtirilgan maqola, konferensiya ishtirokchisi anketasini ikromgoldfayzullayev@gmail.com elektron manzilga yoki +99899-776-15-95 raqamli telegramga jo‘natishi lozim. Fayl nomlari birinchi muallif familiyasi va sho‘ba raqami (masalan: A.Yuldashev - maqola-2, A.Yuldashev - anketa) bilan nomlanishi kerak. Maqola yuborilgandan 3 ish kuni ichida, maqolani qabul qilinganligi to‘g‘risida konferensiya materiali yuborilgan elektron pochtaga va maqola muallifi telefon raqamiga ma’lumot yuboriladi. Talab darajasida rasmiylashtirilmagan hamda ijobiy retsenziyadan o‘tmagan maqolalar QABUL QILINMAYDI.
Maqolalar “VETERINARIYA MEDITSINASI” jurnalida maxsus son sifatida chop ettiriladi Maqola uchun to‘lov miqdori 100 000 (yuz ming) so‘m. To‘lovni quyidagi plastik kartasi orqali amalga oshirish mumkin: Humo 9860 0101 2574 3327 (Fayzullayev Ikromjon).Maqola mualliflari  tomonidan har bir maqola uchun to‘lov amalga oshirilgach kvitansiyasini tashlab berish so‘raladi.
Qabul qilingan maqola mualliflari sho‘balar bo‘yicha “Konferensiya dasturi” da belgilangan vaqtda oflayn/onlayn tarzda o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok etishi ko‘zda tutiladi.
Konferensiya natijalari to‘plami UO‘K, BBK, ISBN indekslari beriladigan rasmiy nashr hisoblanadi. To‘plam konferensiya yakunlangandan 10 kun ichida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti veb saytiga ham (www.ssuv.uz) joylashtiriladi.
KONFERENSIYA MATERIALLARIGA QO‘YILADIGAN TALABLAR
Dolzarbligi. Maqola konferensiya sho‘balariga tegishli dolzarb mavzu bo‘yicha yozilishi va mustaqil tadqiqot natijalarini o‘z ichiga olishi, shuningdek ilgari nashr etilmagan yoki boshqa nashrlarga bundan keyin berilmasligi kerak.
Maqola hajmi - 3-4 bet bo‘lishi, mualliflar soni 5 tadan ko‘p bo‘lmasligi tavsiya etiladi.
Rasmiylashtirishga qo‘yiladigan talablar: Sahifa - A4 formatda, 1 interval oraligʻida, har tomondan 2 sm joy qoldirilib, kompyuterning Microsoft Word (97-2003.doc) muharririning Times New Roman 14 oʻlchamli shriftida tayyorlanishi lozim. Konferensiyaga maqolalar lotin alifbosiga asoslangan holda taqdim etilishi soʻraladi. Maqolada ketma-ketlik tartibi:
UDK. (yuqori chap tomonda)
Mavzu bosh harflarda
Muallif(lar)ning familiyasi-ism-sharifi (ism-sharifi qisqartirilgan holda)
Ish joyi (tashkilot nomi) kichik harflarda toʻliq koʻrsatiladi
Annotatsiya (резюме) - Maqolaning qisqacha mazmuni kursiv harflarda keltiriladi (annotatsiya maqola tayyorlangan tilda beriladi).
Asosiy matn quyidagi qismlardan iborat bo‘ladi:
Kirish(введение),
Material va metodlar (материалы и методы),
Natijalar va ularning tahlili (результаты и обсуждения),
Xulosalar (выводы),
Foydalanilgan adabiyotlar
(использованная литература).
Maqolaning mazmunini ilm-fan va ishlab chiqarishning dolzarb muammolari yechimiga yoʻnaltirilganligi, shuningdek maqolalarga qoʻyiladigan talablar xalqaro standartlarga mos kelishiga e’tibor qaratilishi lozim.

FIRST STEPS AND INNOVATIVE APPROACHES TO THE DEVELOPMENT OF VETERINARY SCIENCE AND ANIMAL HUSBANDRY
• FIRST STEPS AND INNOVATIVE APPROACHES TO THE DEVELOPMENT OF VETERINARY SCIENCE AND ANIMAL HUSBANDRY
INNOVATIVE APPROACHES AND FIRST STEPS IN THE DEVELOPMENT OF VETERINARY AND LIVESTOCK SCIENCE
Purpose of the conference: On May 30, 2024, the Republican Scientific and Practical Conference on the topic “Innovative Approaches and First Steps in the Development of Veterinary and Livestock Science” will be held at the Department of “Animal Physiology, Biochemistry and Pathological Physiology” of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology.
The conference will discuss innovative approaches to the development of veterinary and livestock science, as well as current problems and key issues of scientific research conducted by young scientists, doctoral students, masters, and talented students. Articles in the fields of veterinary and livestock science will be accepted at the conference.
Uzbek, Russian, and English will be used for communication at the conference, acceptance of articles, and publication of the collection.
Acceptance of articles - until May 25, 2024;
Acceptance of revised articles - until May 27, 2024;
Conference date - May 30, 2024.
Telephones: +998(97)-921-80-87; +998 (93)-723-13-00;
E-mail: ikromgoldfayzullayev@gmail.com
To participate online:
Connection time: May 30, 2024. 945 a.m. Tashkent time.
Link: https://us06web.zoom.us/j/86129450662?pwd=KbYaC7DdOXW97P6Ha1WULzRXIc3a12.1
Conference ID: 861 2945 0662
Access code: 250236
PROCEDURE FOR PARTICIPATION IN THE REPUBLICAN SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE
To participate in the conference, you must send a formalized article and a conference participant questionnaire by May 25, 2024 (also on the same day) to the email address ikromgoldfayzullayev@gmail.com or to the telegram number +99899-776-15-95. File names should be named with the surname of the first author and the branch number (for example: A. Yuldashev - article-2, A. Yuldashev - questionnaire). Within 3 working days after submitting the article, a notification of acceptance of the article will be sent to the email address to which the conference materials were sent and to the phone number of the author of the article. Articles that have not been formalized to the required level and have not passed a positive review WILL NOT BE ACCEPTED.
The articles will be published as a special issue in the journal “VETERINARY MEDICINE”. The fee for the article is 100,000 (one hundred thousand) soums. Payment can be made via the following plastic card: Humo 9860 0101 2574 3327 (Fayzullayev Ikromjon). Authors of the article are requested to provide a receipt after payment for each article.
Authors of accepted articles are expected to participate in the “Conference Program” with their reports offline/online at the time specified in the sections.
The conference results collection is an official publication with UOC, BBK, ISBN indexes. The collection will also be posted on the website of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies (www.ssuv.uz) within 10 days after the end of the conference.
Relevance. The article must be written on a topical topic relevant to the conference branches and contain independent research results, and must not have been previously published or submitted to other publications.
The length of the article is recommended to be 3-4 pages, and the number of authors should not exceed 5.
Requirements for formalization: The page should be prepared in A4 format, 1 interval, 2 cm on each side, in the Times New Roman 14 font of the computer editor Microsoft Word (97-2003.doc). Articles are requested to be submitted to the conference based on the Latin alphabet. The order of sequence in the article:
UDK. (top left)
Subject in capital letters
Surname-first name of the author (s) (abbreviated first name)
Place of work (name of organization) is indicated in full in lowercase letters
Abstract (rézюме) - The summary of the article is given in italics (the abstract is given in the language in which the article was prepared).