• VETERINARIYA HAMDA CHORVACHILIK ILMINI RIVOJLANTIRISHDA INNOVATSION YONDASHUVLAR VA ILK QADAMLAR
Konferensiyaning maqsadi: 2024-yil 30-may kuni Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Hayvonlar fiziologiyasi, biokimyosi va patologik fiziologiya” kafedrasida “Veterinariya hamda chorvachilik ilmini rivojlantirishda innovatsion yondashuvlar va ilk qadamlar” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi.
Konferensiyada veterinariya va chorvachilik ilmini rivojlantirish bo‘yicha innovatsion yondashuvlar hamda yosh olimlar, doktorantlar, magistrlar, iqtidorli talabalar olib borayotgan ilmiy-tadqiqot ishlarining dolzarb muammolari va asosiy masalalari muhokama qilinadi. Konferensiyada veterinariya hamda chorvachilik sohalari bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.
Konferensiyada muloqot o‘tkazishda, maqolalarni qabul qilish hamda to‘plamni chop etishda o‘zbek, rus va ingliz tillaridan foydalaniladi.
Konferensiya an’anaviy (oflayn) hamda masofaviy (onlayn) tarzda o‘tkaziladi.
Maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 25 maygacha;
Qayta to‘g‘rilangan maqolalarni qabul qilish - 2024 yil 27 maygacha;
Konferensiya o‘tkaziladigan sana – 2024 yil 30-may.
Telefonlar: +998(97)-921-80-87;  +998 (93)-723-13-00;
E-mail: ikromgoldfayzullayev@gmail.com
Onlayn ishtirok etish uchun:
Ulanish vaqti: 2024-yil 30-may. Toshkent vaqti bilan soat 945da.
Ulanish havolasi: https://us06web.zoom.us/j/86129450662?pwd=KbYaC7DdOXW97P6Ha1WULzRXIc3a12.1
Konferensiya identifikatori: 861 2945 0662
Kirish kodi: 250236
Konferensiyada ishtirok etish uchun 2024 yil 25 maygacha (shu kuni ham) talab bo‘yicha rasmiylashtirilgan maqola, konferensiya ishtirokchisi anketasini ikromgoldfayzullayev@gmail.com elektron manzilga yoki +99899-776-15-95 raqamli telegramga jo‘natishi lozim. Fayl nomlari birinchi muallif familiyasi va sho‘ba raqami (masalan: A.Yuldashev - maqola-2, A.Yuldashev - anketa) bilan nomlanishi kerak. Maqola yuborilgandan 3 ish kuni ichida, maqolani qabul qilinganligi to‘g‘risida konferensiya materiali yuborilgan elektron pochtaga va maqola muallifi telefon raqamiga ma’lumot yuboriladi. Talab darajasida rasmiylashtirilmagan hamda ijobiy retsenziyadan o‘tmagan maqolalar QABUL QILINMAYDI.
Maqolalar “VETERINARIYA MEDITSINASI” jurnalida maxsus son sifatida chop ettiriladi Maqola uchun to‘lov miqdori 100 000 (yuz ming) so‘m. To‘lovni quyidagi plastik kartasi orqali amalga oshirish mumkin: Humo 9860 0101 2574 3327 (Fayzullayev Ikromjon).Maqola mualliflari  tomonidan har bir maqola uchun to‘lov amalga oshirilgach kvitansiyasini tashlab berish so‘raladi.
Qabul qilingan maqola mualliflari sho‘balar bo‘yicha “Konferensiya dasturi” da belgilangan vaqtda oflayn/onlayn tarzda o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok etishi ko‘zda tutiladi.
Konferensiya natijalari to‘plami UO‘K, BBK, ISBN indekslari beriladigan rasmiy nashr hisoblanadi. To‘plam konferensiya yakunlangandan 10 kun ichida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti veb saytiga ham (www.ssuv.uz) joylashtiriladi.
KONFERENSIYA MATERIALLARIGA QO‘YILADIGAN TALABLAR
Dolzarbligi. Maqola konferensiya sho‘balariga tegishli dolzarb mavzu bo‘yicha yozilishi va mustaqil tadqiqot natijalarini o‘z ichiga olishi, shuningdek ilgari nashr etilmagan yoki boshqa nashrlarga bundan keyin berilmasligi kerak.
Maqola hajmi - 3-4 bet bo‘lishi, mualliflar soni 5 tadan ko‘p bo‘lmasligi tavsiya etiladi.
Rasmiylashtirishga qo‘yiladigan talablar: Sahifa - A4 formatda, 1 interval oraligʻida, har tomondan 2 sm joy qoldirilib, kompyuterning Microsoft Word (97-2003.doc) muharririning Times New Roman 14 oʻlchamli shriftida tayyorlanishi lozim. Konferensiyaga maqolalar lotin alifbosiga asoslangan holda taqdim etilishi soʻraladi. Maqolada ketma-ketlik tartibi:
UDK. (yuqori chap tomonda)
Mavzu bosh harflarda
Muallif(lar)ning familiyasi-ism-sharifi (ism-sharifi qisqartirilgan holda)
Ish joyi (tashkilot nomi) kichik harflarda toʻliq koʻrsatiladi
Annotatsiya (резюме) - Maqolaning qisqacha mazmuni kursiv harflarda keltiriladi (annotatsiya maqola tayyorlangan tilda beriladi).
Asosiy matn quyidagi qismlardan iborat bo‘ladi:
Kirish(введение),
Material va metodlar (материалы и методы),
Natijalar va ularning tahlili (результаты и обсуждения),
Xulosalar (выводы),
Foydalanilgan adabiyotlar
(использованная литература).
Maqolaning mazmunini ilm-fan va ishlab chiqarishning dolzarb muammolari yechimiga yoʻnaltirilganligi, shuningdek maqolalarga qoʻyiladigan talablar xalqaro standartlarga mos kelishiga e’tibor qaratilishi lozim.

• ПЕРВЫЕ ШАГИ И ИННОВАЦИОННЫЕ ПОДХОДЫ РАЗВИТИЯ НАУКИ ВЕТЕРИНАРИИ И ЖИВОТНОВОДСТВА
Цель конференции: 30 мая 2024 года на кафедре «Физиологии, биохимии и патологической физиологии животных» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии состоится Республиканская научно-практическая конференция на тему: «Инновационные подходы и первые шаги в развитии ветеринарной и зоотехнической науки».
На конференции будут обсуждаться инновационные подходы к развитию ветеринарной и зоотехнической науки, а также актуальные проблемы и ключевые вопросы научных исследований, проводимых молодыми учеными, докторантами, магистрантами и талантливыми студентами. На конференцию принимаются доклады в области ветеринарии и животноводства.
В обсуждениях на конференции, приеме статей и издании сборника будут использоваться узбекский, русский и английский языки.
Конференция будет проходить как очно (офлайн), так и дистанционно (онлайн).
Прием статей - до 25 мая 2024 г.;
Прием доработанных статей – до 27 мая 2024 г.;
Дата проведения конференции — 30 мая 2024 года.
Телефоны: +998(97)-921-80-87; +998 (93)-723-13-00;
Электронная почта: ikromgoldfayzullayev@gmail.com
Для участия онлайн:
Время подключения: 30 мая 2024 г. В 9:45 по ташкентскому времени.
Ссылка для присоединения: https://us06web.zoom.us/j/86129450662?pwd=KbYaC7DdOXW97P6Ha1WULzRXIc3a12.1
Идентификатор конференции: 861 2945 0662
Код доступа: 250236
Для участия в конференции необходимо до 25 мая 2024 г. (также в тот же день) направить на адрес электронной почты ikromgoldfayzullayev@gmail.com или на номер телеграммы +99899-776-15-95 оформленную статью и заявку участника конференции. Названия файлов следует давать с указанием фамилии первого автора и номера филиала (например: А. Юлдашев - статья-2, А. Юлдашев - анкета). В течение 3 рабочих дней с момента подачи статьи на адрес электронной почты, на который были отправлены материалы конференции, и на номер телефона автора статьи будет отправлено уведомление о принятии статьи к публикации. Статьи, не подготовленные в соответствии с требуемым стандартом и не прошедшие положительную рецензию, НЕ ПРИНИМАЮТСЯ.
Статьи будут опубликованы специальным выпуском в журнале «ВЕТЕРИНАРИЯ». Плата за статью составляет 100 000 (сто тысяч) сум. Оплата может быть произведена посредством следующей пластиковой карты: Humo 9860 0101 2574 3327 (Файзуллаев Икромжон). Авторам необходимо предоставить квитанцию ​​после оплаты за каждую статью.
Авторы принятых статей должны принять участие в конференции с докладами очно/онлайн во время, указанное в подразделе «Программа конференции».
Труды конференции считаются официальным изданием и имеют индексы UOK, BBK и ISBN. Сборник также будет размещен на сайте Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии (www.ssuv.uz) в течение 10 дней после окончания конференции.
Актуальность. Статья должна быть написана по актуальной теме, соответствующей тематике конференции, содержать результаты независимых исследований и не должна быть ранее опубликована или представлена ​​в другие издания.
Рекомендуется, чтобы статья была объемом 3–4 страницы и имела не более 5 авторов.
Требования к оформлению: Страница должна быть подготовлена ​​в формате А4, через 1 интервал, с полями 2 см со всех сторон, шрифтом Times New Roman 14 пунктов в редакторе Microsoft Word (97-2003.doc). Просьба представлять доклады на конференцию на основе латинского алфавита. Порядок следования в статье следующий:
УДК. (вверху слева)
Тема заглавными буквами
Фамилия автора(ов) (сокращенное имя)
Аннотация (rézűme) - краткое содержание статьи дается курсивом (аннотация дается на том языке, на котором написана статья).