“YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR” mavzusida xalqaro konferensiya
• “YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR” mavzusida xalqaro konferensiya
“YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR  VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR” mavzusida xalqaro konferensiya
YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR
Anjumanning maqsadi: O‘zbekiston Respublikasida, qorako‘lchilik, qo‘ychilik va echkichilik, yilqichilik, ipakchilik va boshqa chorvachilik sohasida ularni saqlash, oziqlantirish, naslchilik ishi olib borish, innovatsion texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha mavjud muammolar, yechimi, istiqboldagi vazifalar bo‘yicha bajarilgan ilmiy-tadqiqot ishlar tahlil qilinadi va ishlab chiqarishga istiqboldagi vazifalari belgilab beriladi. Chorvachilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaliklari, klasterlar va boshqa qishloq xo‘jalik korxonalarida qorako‘lchilik, qo‘ychilik va echkichilik, yilqichilik, ipakchilik va boshqa chorvachilik sohasida ularni saqlash, naslchilik ishi yuritish, ilg‘or texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha fanning so‘ngi yutuqlari asosida tavsiyanoma ishlab chiqiladi va ular fermerlarga, agroklasterlarga, xususiy aholidagi chorva mollarini boqadigan xo‘jaliklarga tarqatiladi. Konferensiyada qorako‘lchilik, yilqichilik, qo‘ychilik va echkichilik, ipakchilik va boshqa chorvachilik sohalari bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.

On the topic “PASTURE ANIMAL HUSBANDING AND KARAKUL SHEEP BREEDING: PROBLEMS AND INNOVATIVE TECHNOLOGIES OF THE INDUSTRY”
• On the topic “PASTURE ANIMAL HUSBANDING AND KARAKUL SHEEP BREEDING: PROBLEMS AND INNOVATIVE TECHNOLOGIES OF THE INDUSTRY”
On the topic “PASTURE ANIMAL HUSBANDING AND  KARAKUL SHEEP BREEDING: PROBLEMS AND  INNOVATIVE TECHNOLOGIES OF THE INDUSTRY”
PASTURE LIVESTOCK AND KARAKUL BREEDING: PROBLEMS AND INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN THE FIELD
Purpose of the conference: To analyze the existing problems, solutions, and future tasks of scientific research in the Republic of Uzbekistan in the field of karakul breeding, sheep and goat breeding, horse breeding, sericulture and other livestock breeding, their maintenance, feeding, breeding, and the introduction of innovative technologies, and to determine future tasks for production. Recommendations will be developed based on the latest scientific achievements in the field of karakul breeding, sheep and goat breeding, horse breeding, sericulture and other livestock breeding in farms, clusters and other agricultural enterprises specializing in livestock breeding, their maintenance, breeding work, and the introduction of advanced technologies, and they will be distributed to farmers, agroclusters, and private livestock farms. The conference will accept articles on karakul breeding, horse breeding, sheep and goat breeding, sericulture and other livestock breeding.
The conference will use Uzbek, Russian and English languages ​​to accept communications and articles and publish collections.