“YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR” mavzusida xalqaro konferensiya
• “YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR” mavzusida xalqaro konferensiya
“YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR  VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR” mavzusida xalqaro konferensiya
YAYLOV CHORVACHILIGI VA QORAKO‘LCHILIK:MUAMMOLAR VA SOHADA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR
Anjumanning maqsadi: O‘zbekiston Respublikasida, qorako‘lchilik, qo‘ychilik va echkichilik, yilqichilik, ipakchilik va boshqa chorvachilik sohasida ularni saqlash, oziqlantirish, naslchilik ishi olib borish, innovatsion texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha mavjud muammolar, yechimi, istiqboldagi vazifalar bo‘yicha bajarilgan ilmiy-tadqiqot ishlar tahlil qilinadi va ishlab chiqarishga istiqboldagi vazifalari belgilab beriladi. Chorvachilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaliklari, klasterlar va boshqa qishloq xo‘jalik korxonalarida qorako‘lchilik, qo‘ychilik va echkichilik, yilqichilik, ipakchilik va boshqa chorvachilik sohasida ularni saqlash, naslchilik ishi yuritish, ilg‘or texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha fanning so‘ngi yutuqlari asosida tavsiyanoma ishlab chiqiladi va ular fermerlarga, agroklasterlarga, xususiy aholidagi chorva mollarini boqadigan xo‘jaliklarga tarqatiladi. Konferensiyada qorako‘lchilik, yilqichilik, qo‘ychilik va echkichilik, ipakchilik va boshqa chorvachilik sohalari bo‘yicha maqolalar qabul qilinadi.

На тему” “ПАСТБИЩНОЕ ЖИВОТНОВОДСТВО И КАРАКУЛЕВОДСТВО: ПРОБЛЕМЫ И ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ ОТРАСЛИ” ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО
• На тему” “ПАСТБИЩНОЕ ЖИВОТНОВОДСТВО И КАРАКУЛЕВОДСТВО: ПРОБЛЕМЫ И ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ ОТРАСЛИ” ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО
На тему” “ПАСТБИЩНОЕ ЖИВОТНОВОДСТВО И  КАРАКУЛЕВОДСТВО: ПРОБЛЕМЫ И ИННОВАЦИОННЫЕ  ТЕХНОЛОГИИ ОТРАСЛИ” ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО
ПАСТБИЩНОЕ ЖИВОТНОВОДСТВО И КАРАКУЛЕВОДСТВО: ПРОБЛЕМЫ И ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ В СФЕРЕ
Цель конференции: проанализировать существующие проблемы, пути решения и перспективные задачи в области каракулеводства, овцеводства, козоводства, коневодства, шелководства и других видов животноводства в Республике Узбекистан, их содержания, кормления, племенной работы, внедрения инновационных технологий, а также определить перспективные задачи производства. На основе новейших научных достижений в области каракулеводства, овцеводства, козоводства, коневодства, шелководства и других видов животноводства в фермерских хозяйствах, кластерах и других сельскохозяйственных предприятиях, специализирующихся на разведении скота, будут разработаны рекомендации по их содержанию, племенной работе, внедрению передовых технологий и распространены среди фермеров, агрокластеров и частных животноводческих хозяйств. На конференцию принимаются статьи по каракулеводству, коневодству, овцеводству, козоводству, шелководству и другим направлениям животноводства.