2024 yil 08-aprel kuni soat 15:00 da Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti huzuridagi veterinariya fanlari bo‘yicha ilmiy darajalar beruvchi DSc.06/30.12.2019.V.12.01. raqamli ilmiy kengash qoshidagi bir martalik ilmiy seminarning (Zoom orqali onlayn/an’anaviy) navbatdagi yig‘ilishi o‘tkaziladi (2-bino, 271 xona)
1. Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Mustaqil tadqiqotchi Ata-Kurbanov Alisher Erkinovichning 16.00.02 – “Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinar akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi va 03.00.08 – Odam va hayvonlar fiziologiyasi ixtisosliklari bo‘yicha “Qorako‘l qo‘ylarining hayotchanligi, mahsuldorligi va reproduktiv funksiyasi diagnostikasining immunobiologik jihatlari” (Иммунобиологические аспекты диагностики жизнеспособности, продуктивности и воспроизводительной функции каракульских овец) mavzusidagi veterinariya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertasiya ishini ilmiy seminar muhokamasi.

8 апреля 2024 года в 15:00 на кафедре ветеринарных наук Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии состоится вручение ученых степеней DSc.06/30.12.2019.V.12.01. Очередное заседание единовременного научного семинара (онлайн/традиционно через Zoom) в рамках Электронного научного совета состоится (корпус 2, аудитория 271)
П О Н Т Р А Ц И Я:
1. Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии Независимый исследователь Ата-Курбанов Алишер Эркинович 16.00.02 – «Патология, онкология и морфология животных». Научный семинар-обсуждение диссертационной работы на соискание ученой степени доктора ветеринарных наук на тему «Иммунобиологические аспекты диагностики жизнеспособности, продуктивности и воспроизводительной функции каракульских овец» по специальностям «Ветеринарное акушерство и биотехнология репродукции животных» и 03.00.08 – Физиология человека и животных.