2024 yil 08-aprel kuni soat 15:00 da Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti huzuridagi veterinariya fanlari bo‘yicha ilmiy darajalar beruvchi DSc.06/30.12.2019.V.12.01. raqamli ilmiy kengash qoshidagi bir martalik ilmiy seminarning (Zoom orqali onlayn/an’anaviy) navbatdagi yig‘ilishi o‘tkaziladi (2-bino, 271 xona)
1. Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Mustaqil tadqiqotchi Ata-Kurbanov Alisher Erkinovichning 16.00.02 – “Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinar akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi va 03.00.08 – Odam va hayvonlar fiziologiyasi ixtisosliklari bo‘yicha “Qorako‘l qo‘ylarining hayotchanligi, mahsuldorligi va reproduktiv funksiyasi diagnostikasining immunobiologik jihatlari” (Иммунобиологические аспекты диагностики жизнеспособности, продуктивности и воспроизводительной функции каракульских овец) mavzusidagi veterinariya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertasiya ishini ilmiy seminar muhokamasi.

On April 8, 2024 at 15:00, the next meeting of the one-time scientific seminar (online/traditional via Zoom) under the digital scientific council DSc.06/30.12.2019.V.12.01. granting scientific degrees in veterinary sciences at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology will be held (Building 2, Room 271)
AGENDA:
1. Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology Independent researcher Ata-Kurbanov Alisher Erkinovich 16.00.02 – “Animal pathology, oncology and morphology. Scientific seminar discussion of the dissertation work prepared for the degree of Doctor of Veterinary Sciences (DSc) on the topic “Immunobiological aspects of diagnostics of viability, productivity and reproductive function of Karakul sheep” in the specialties of Veterinary Obstetrics and Animal Reproduction Biotechnology and 03.00.08 – Human and Animal Physiology.