O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisining 2024-yil 26-fevraldagi 24-i/ch-son buyrug‘i hamda universitet rektorining 2024-yil 20-martdagi 67-son buyrug‘iga asosan Respublika fan olimpiadasining birinchi saralash bosqichi ochilish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda universitet rektori, professor X.Yunusov rahbarligida soha prorektorlari, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilari hamda iqtidorli talaba-yoshlari ishtirok etdi.
Universitet rektori, professor X.Yunusov bu olimpiada talaba-oshlar iqtidorini kashf etish, ularning intellektual salohiyatini oshirish, qolaversa, iqtidorli yoshlarni aniqlash va qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil etilayotganligini ta’kidlab, olimpiada ishtirokchilariga yuqori natijalarni qo‘lga kiritishlarida omad tiladi.

In accordance with the order of the Chairman of the Committee for the Development of Veterinary Medicine and Animal Husbandry of the Republic of Uzbekistan No. 24-i/ch dated February 26, 2024 and the order of the rector of the university No. 67 dated March 20, 2024, the opening ceremony of the first qualifying stage of the Republican Science Olympiad was held.
The event was attended by vice-rectors of departments, deans of faculties, heads of departments, professors and teachers, as well as talented students and young people, under the leadership of the rector of the university, Professor Kh. Yunusov.
The rector of the university, Professor Kh. Yunusov, noting that this Olympiad is organized to discover the talents of students, increase their intellectual potential, and also to identify and support talented young people, wished the participants of the Olympiad success in achieving high results.