O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisining 2024-yil 26-fevraldagi 24-i/ch-son buyrug‘i hamda universitet rektorining 2024-yil 20-martdagi 67-son buyrug‘iga asosan Respublika fan olimpiadasining birinchi saralash bosqichi ochilish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda universitet rektori, professor X.Yunusov rahbarligida soha prorektorlari, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilari hamda iqtidorli talaba-yoshlari ishtirok etdi.
Universitet rektori, professor X.Yunusov bu olimpiada talaba-oshlar iqtidorini kashf etish, ularning intellektual salohiyatini oshirish, qolaversa, iqtidorli yoshlarni aniqlash va qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil etilayotganligini ta’kidlab, olimpiada ishtirokchilariga yuqori natijalarni qo‘lga kiritishlarida omad tiladi.

В соответствии с приказом Председателя Комитета по развитию ветеринарии и животноводства Республики Узбекистан № 24-и/ч от 26 февраля 2024 года и приказом ректора университета № 67 от 20 марта 2024 года состоялась торжественная церемония открытия первого отборочного тура Республиканской естественнонаучной олимпиады.
В мероприятии приняли участие проректоры кафедр, деканы факультетов, заведующие кафедрами, профессора и преподаватели, а также талантливые студенты под руководством ректора университета, профессора Х. Юнусова.
Ректор университета, профессор Х.Юнусов отметил, что данная олимпиада организована с целью раскрытия талантов студентов, повышения их интеллектуального потенциала, а также выявления и поддержки талантливой молодежи, и пожелал участникам олимпиады удачи в достижении высоких результатов.