QIRG‘IZ MILLIY AGRAR UNIVERSITETI O‘QITUVCHI VA TALABALARI UNIVERSITETIMIZDA
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetiga Qirg‘iz milliy agrar universiteti "Veterinariya meditsinasi" fakulteti "Ichik yuqumsiz kasalliklar" kafedrasi mudiri, dotsent Tokoyev Kamil Kapasovich tashrif buyurdi Uchrashuv davomida o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish, tegishli fanlardan oflayn va onlayn tartibda ma’ruzalar tashkil qilish, talabalar mobilligi va professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, hamkorlikda yangi avlod adabiyotlarini yaratish, ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish, qo‘shma ta’lim dasturlarini ochish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi.
Ta’kidlash joizki, Kamil Tokoyev Veterinariya meditsinasi ta'lim yo‘nalishi bo‘yicha 6 nafar talabalarni olib keldi, ular mobillik bo‘yicha 3 oy universitetimizda o‘qishadi.

ПРЕПОДАВАТЕЛИ И СТУДЕНТЫ КЫРГЫЗСКОГО НАЦИОНАЛЬНОГО АГРАРНО-ХОЗЯЙСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА У НАС В ГОСТЯХ
Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии посетил заведующий кафедрой «Внутренние незаразные болезни» факультета «Ветеринарная медицина» Кыргызского национального аграрного университета, доцент Токоев Камиль Капасович. В ходе встречи были высказаны мнения о дальнейшем расширении сотрудничества, организации очных и онлайн-лекций по профильным дисциплинам, налаживании студенческой мобильности и обмена преподавателями, совместном создании литературы нового поколения, проведении научных исследований, открытии совместных образовательных программ.
Стоит отметить, что Камиль Токоев привез с собой 6 студентов направления «Ветеринарная медицина», которые в течение 3 месяцев будут обучаться в нашем университете на условиях мобильности.