QIRG‘IZ MILLIY AGRAR UNIVERSITETI O‘QITUVCHI VA TALABALARI UNIVERSITETIMIZDA
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetiga Qirg‘iz milliy agrar universiteti "Veterinariya meditsinasi" fakulteti "Ichik yuqumsiz kasalliklar" kafedrasi mudiri, dotsent Tokoyev Kamil Kapasovich tashrif buyurdi Uchrashuv davomida o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish, tegishli fanlardan oflayn va onlayn tartibda ma’ruzalar tashkil qilish, talabalar mobilligi va professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, hamkorlikda yangi avlod adabiyotlarini yaratish, ilmiy-tadqiqot ishlarini olib borish, qo‘shma ta’lim dasturlarini ochish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi.
Ta’kidlash joizki, Kamil Tokoyev Veterinariya meditsinasi ta'lim yo‘nalishi bo‘yicha 6 nafar talabalarni olib keldi, ular mobillik bo‘yicha 3 oy universitetimizda o‘qishadi.

TEACHERS AND STUDENTS OF THE KYRGYZ NATIONAL AGRICULTURAL UNIVERSITY ARE IN OUR UNIVERSITY
The Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology was visited by the Head of the Department of "Internal Non-Communicable Diseases" of the Faculty of "Veterinary Medicine" of the Kyrgyz National Agrarian University, Associate Professor Tokoyev Kamil Kapasovich. During the meeting, opinions were expressed on further expanding cooperation, organizing offline and online lectures in relevant disciplines, establishing student mobility and faculty exchange, jointly creating new generation literature, conducting scientific research, and opening joint educational programs.
It is worth noting that Kamil Tokoyev brought 6 students in the field of Veterinary Medicine, who will study at our university for 3 months on mobility.