Universitetimizda yana bir xorijlik professor ma’ruza va amaliy mashg‘ulot o‘tmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 31-martdagi PQ-187-son “Veterinariya va chorvachilik sohasida kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Latviya biofanlar va texnologiyalar universiteti professori Shyematovich Ilga Miyervaldovna “Ichki yuqumsiz kasalliklar” kafedrasiga ma’ruza va amaliy mashg‘ulot darslarini o‘tish uchun soatbay tartibda ishga qabul qilingan.
Bugun professor Shyematovich Ilga Miyervaldovna universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov qabulida bo‘lib, ilg‘or tajribalarni keng joriy etish, seminar va master klasslar o‘tkazish kabi masalalar yuzasidan suhbatlashdi.
Latviya biofanlar va texnologiyalar universiteti dunyodagi THE World University Rankings reytingi bo‘yicha yuqori 1000 talik univeristetlar ro‘yxatidan joy olgan.

Еще один иностранный профессор читает лекции и практику в нашем университете
В целях обеспечения реализации задач, обозначенных в Постановлении Президента Республики Узбекистан №ПП-187 «О кардинальном совершенствовании системы подготовки кадров в области ветеринарии и животноводства» от 31 марта 2022 года, для проведения лекций и практических занятий на кафедре «Внутренние незаразные заболевания» на почасовой основе принята на работу профессор Латвийского университета биологических наук и технологий Шиематович Илга Миервалдовна.
Сегодня профессор Шейматович Илга Миервальдовна встретилась с ректором университета профессором Худайназаром Юнусовым и обсудила такие вопросы, как повсеместное внедрение передового опыта, проведение семинаров и мастер-классов.
Латвийский университет естественных наук и технологий входит в число 1000 лучших университетов мира по версии рейтинга мировых университетов THE.