XORIJIY TILLAR KAFEDRASIDA AMALIY OCHIQ DARS BO‘LIB O‘TDI!
Joriy yilning 22-fevral kuni e’longa muvofiq 2-juftlik, 634-o‘quv xonasida Xorijiy tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi p.f.f.d., (PhD) F.P. Davronova tomonidan 102-Iqtisodiyot (qishloq xo‘jaligida) guruhi talabalari bilan “Shopping. The Past Simple Tense” mavzusida amaliy ochiq dars o‘tkazildi.
F.P. Davronova darsda “Aqliy hujum”, “SWOT”, “Klaster”, “Debat”, “B.B.B” kabi qator interfaol metodlardan o‘z o‘rnida maqsadli foydalanib, mavzuni talabalarga tushunturib berdi. Bundan tashqari reading, speaking, listening, writing kabi til ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan ko‘rgazmalar, tarqatmalar, video va audio vositalaridan samarali foydalanildi. Bu esa o‘z navbatida talabalarning faolligini oshirishga xizmat qildi.
Darsda “Oliy ta’lim muassasalarida pedagogik xodimlarni tanlov asosida ishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga muvofiq rais prof. B.Bakirov, S.Eshburiyev, J.Xo‘jamov, H.Urdushev, D.Yunusova kabi komissiya a’zolari, Xorijiy tillar kafedrasi mudiri G‘.Nizamov va barcha kafedra professor-o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Dars yakunida rais prof. B.Bakirov va prof. R.Ro‘ziqulovlar so‘zga chiqishdi va darsni yuqori saviyada tashkil qilinganligi va talabalarning faolligidan mamnun bo‘lganligini ta’kidlab o‘tishdi va F.P.Davronovaning kelgusi pedagogik faoliyatiga muvaffaqiyatlar tilab, ochiq darsini ommalashtirish taklifini bildirishdi.

A PRACTICAL OPEN LESSON WAS HELD IN THE DEPARTMENT OF FOREIGN LANGUAGES!
On February 22 of this year, in accordance with the announcement, in the 2nd pair, 634th classroom, a practical open lesson on the topic “Shopping. The Past Simple Tense” was held by the senior teacher of the Department of Foreign Languages, Ph.D., (PhD) F.P. Davronova with students of the 102nd Economics (in agriculture) group.
F.P. Davronova purposefully used a number of interactive methods such as “Brainstorming”, “SWOT”, “Cluster”, “Debate”, “B.B.B” in the lesson to explain the topic to the students. In addition, exhibitions, handouts, video and audio tools aimed at developing language skills such as reading, speaking, listening, writing were effectively used. This, in turn, served to increase the activity of students.
In accordance with the Regulation “On the Procedure for Recruitment of Pedagogical Personnel in Higher Educational Institutions on a Competitive Basis”, the lesson was attended by the chairman prof. B. Bakirov, S. Eshburiyev, J. Khojamov, H. Urdushev, D. Yunusova, members of the commission, the head of the Department of Foreign Languages ​​G. Nizamov and all professors and teachers of the department.
At the end of the lesson, the chairman prof. B. Bakirov and prof. R. Rozikulov spoke and noted that the lesson was organized at a high level and they were pleased with the activity of the students, and wished F.P. Davronova success in her future pedagogical activities and proposed to popularize her open lesson.