XORIJIY TILLAR KAFEDRASIDA AMALIY OCHIQ DARS BO‘LIB O‘TDI!
Joriy yilning 22-fevral kuni e’longa muvofiq 2-juftlik, 634-o‘quv xonasida Xorijiy tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi p.f.f.d., (PhD) F.P. Davronova tomonidan 102-Iqtisodiyot (qishloq xo‘jaligida) guruhi talabalari bilan “Shopping. The Past Simple Tense” mavzusida amaliy ochiq dars o‘tkazildi.
F.P. Davronova darsda “Aqliy hujum”, “SWOT”, “Klaster”, “Debat”, “B.B.B” kabi qator interfaol metodlardan o‘z o‘rnida maqsadli foydalanib, mavzuni talabalarga tushunturib berdi. Bundan tashqari reading, speaking, listening, writing kabi til ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan ko‘rgazmalar, tarqatmalar, video va audio vositalaridan samarali foydalanildi. Bu esa o‘z navbatida talabalarning faolligini oshirishga xizmat qildi.
Darsda “Oliy ta’lim muassasalarida pedagogik xodimlarni tanlov asosida ishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga muvofiq rais prof. B.Bakirov, S.Eshburiyev, J.Xo‘jamov, H.Urdushev, D.Yunusova kabi komissiya a’zolari, Xorijiy tillar kafedrasi mudiri G‘.Nizamov va barcha kafedra professor-o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Dars yakunida rais prof. B.Bakirov va prof. R.Ro‘ziqulovlar so‘zga chiqishdi va darsni yuqori saviyada tashkil qilinganligi va talabalarning faolligidan mamnun bo‘lganligini ta’kidlab o‘tishdi va F.P.Davronovaning kelgusi pedagogik faoliyatiga muvaffaqiyatlar tilab, ochiq darsini ommalashtirish taklifini bildirishdi.

22 февраля с.г., согласно объявлению, во 2-й паре, к.634, старший преподаватель кафедры иностранных языков, к.ф.-м.н., (PhD) Ф.П. Давронова провела семинар со студентами группы 102 Экономика (сельское хозяйство) на тему «Покупки. Состоялось практическое открытое занятие по теме «Прошедшее простое время».
Ф.П. Давронова целенаправленно использовала на уроке ряд интерактивных методов, таких как «Мозговой штурм», «SWOT», «Кластер», «Дебаты» и «Б.Б.Б.», чтобы объяснить тему учащимся. Кроме того, эффективно использовались выставки, раздаточные материалы, видео- и аудиоматериалы, направленные на развитие языковых навыков, таких как чтение, говорение, аудирование и письмо. Это, в свою очередь, способствовало повышению активности студентов.
В соответствии с Положением «О порядке отбора педагогических кадров в учреждения высшего образования» председатель, проф. В работе комиссии приняли участие Б. Бакиров, С. Эшбуриев, Дж. Ходжамов, Х. Урдушев, Д. Юнусова, заведующий кафедрой иностранных языков Г. Низамов, а также все профессора и преподаватели кафедры.
В конце занятия председатель, проф. Б. Бакиров и проф. Выступил Р. Розикулов, который отметил, что урок был организован на высоком уровне и он остался доволен активностью учащихся. Он пожелал Ф. П. Давроновой успехов в дальнейшей педагогической деятельности и предложил популяризировать ее открытый урок.