UNIVERSITET JAMOASI “AGROPRO EXPO-2024” QISHLOQ XO'JALIGI KO'RGAZMASIDA
20-fevral kuni Samarqand viloyati Jomboy tumanidagi “Sof Expo Samarkand” ko‘rgazmalar majmuasida “AGROPRO EXPO-2024” qishloq xo‘jaligi ko‘rgazmasi o‘z ishini boshladi. Ko‘rgazmada qishloq xo‘jaligida yaratilgan ilmiy, innovatsion va startap loyihalar hamda qishloq xo‘jaligiga oid mahsulotlar ko‘rgazmalari olib borilmoqda.
Samarqand viloyati hokimligi tashabbusi bilan tashkil etilgan ko‘rgazmada qishloq xo‘jaligi ishlab chiqruvchilari, veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish boshqarmasi, veterinariya ilmiy tadqiqot instituti, tegishli soha hamda oliy ta’lim muassasalari xususan, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti jamaosi ham faol ishtirok etmoqda.

КОМАНДА УНИВЕРСИТЕТА НА СЕЛЬСКОХОЗЯЙСТВЕННОЙ ВЫСТАВКЕ «АГРОПРО ЭКСПО-2024»
20 февраля в выставочном комплексе «Sof Expo Samarkand» в Джомбайском районе Самаркандской области начала свою работу агропромышленная выставка «AGROPRO EXPO-2024». На выставке представлены экспозиции научных, инновационных и стартап-проектов, созданных в сфере сельского хозяйства, а также сельскохозяйственной продукции.
В выставке, организованной по инициативе Самаркандской областной администрации, активное участие принимают сельхозпроизводители, Департамент ветеринарии и развития животноводства, Научно-исследовательский ветеринарный институт, профильные отрасли и высшие учебные заведения, в частности, Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.