UNIVERSITET JAMOASI “AGROPRO EXPO-2024” QISHLOQ XO'JALIGI KO'RGAZMASIDA
20-fevral kuni Samarqand viloyati Jomboy tumanidagi “Sof Expo Samarkand” ko‘rgazmalar majmuasida “AGROPRO EXPO-2024” qishloq xo‘jaligi ko‘rgazmasi o‘z ishini boshladi. Ko‘rgazmada qishloq xo‘jaligida yaratilgan ilmiy, innovatsion va startap loyihalar hamda qishloq xo‘jaligiga oid mahsulotlar ko‘rgazmalari olib borilmoqda.
Samarqand viloyati hokimligi tashabbusi bilan tashkil etilgan ko‘rgazmada qishloq xo‘jaligi ishlab chiqruvchilari, veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish boshqarmasi, veterinariya ilmiy tadqiqot instituti, tegishli soha hamda oliy ta’lim muassasalari xususan, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti jamaosi ham faol ishtirok etmoqda.

On February 20, the agricultural exhibition “AGROPRO EXPO-2024” began its work at the “Sof Expo Samarkand” exhibition complex in the Jomboy district of the Samarkand region. The exhibition will showcase scientific, innovative and startup projects created in agriculture, as well as agricultural products.
Organized at the initiative of the Samarkand regional administration, the exhibition is actively attended by agricultural producers, the Department of Veterinary and Livestock Development, the Veterinary Research Institute, relevant sectors and higher educational institutions, in particular, the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology.