Bugungi kunda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti zamonaviy ta'lim tizimi, ilg‘or innovatsion yondashuvlar hamda xalqaro standartlarga mos o‘quv jarayonini yo‘lga qo‘ygan nufuzli oliy ta'lim muassasalaridan biri sifatida e'tirof etilmoqda.
E'tiborlisi, universitetning veterinariya yo‘nalishidagi ta'lim sifati Yevropa veterinariya assotsiatsiyasi tomonidan e'tirof etilgan bo‘lib, bu ta'lim jarayonining xalqaro talablar asosida tashkil etilganini yaqqol namoyon etadi. Mazkur yutuq bitiruvchilarga nafaqat mamlakatimizda, balki xalqaro mehnat bozorida ham keng imkoniyatlar eshigini ochmoqda.
Bugun SamDVMCHBU — bu zamonaviy infratuzilma, malakali professor-o‘qituvchilar, ilmiy tadqiqotlar, innovatsion loyihalar va amaliyotga yo‘naltirilgan ta'limni o‘zida mujassam etgan kasbiy mahorat maskanidir.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti – xalqaro e'tirof, zamonaviy ta'lim va porloq kelajak sari ishonchli qadam

Сегодня Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий по праву считается одним из ведущих высших учебных заведений, успешно внедряющих современную систему образования, инновационные подходы и образовательный процесс, соответствующий международным стандартам.
Особого внимания заслуживает тот факт, что качество подготовки специалистов по направлению «Ветеринария» получило признание Европейской ветеринарной ассоциации, что является ярким подтверждением соответствия образовательного процесса международным требованиям. Это достижение открывает перед выпускниками широкие возможности для профессиональной реализации не только в нашей стране, но и на международном рынке труда.
Сегодня Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий — это современная инфраструктура, высококвалифицированный профессорско-преподавательский состав, передовые научные исследования, инновационные проекты и практико-ориентированное обучение, обеспечивающие подготовку востребованных специалистов.
Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий — это международное признание, современное образование и уверенный шаг к успешному будущему!