Xidirova Oʻg‘iloy Sulton Maxmud qizining ilmiy seminar muhokamasi bo'lib o'tadi
2026-yil 8-iyun kuni soat 15:00 da Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.08/2025.27.12.В.11.02  raqamli ilmiy kengash qoshidagi bir martalik ilmiy seminarning (Zoom orqali onlayn/an’anaviy) navbatdagi yig‘ilishi o‘tkaziladi (6-bino, 693 xona)
K U N   T A R T I B I:
1. Samarqand davlat universiteti tadqiqotchisi Xidirova Oʻg‘iloy Sulton Maxmud qizining 03.00.12 – “Biotexnologiya” ixtisososligi bo‘yicha “Alginat-bakteriya kompleksining o‘simliklarning o‘sishi, rivojlanishi va fuzariozdan himoyalanishiga ta’siri”   mavzusidagi biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertasiya ishini ilmiy seminar muhokamasi.

The next meeting of the one-time scientific seminar under the Scientific Council No. PhD.08/2025.27.12.В.11.02, authorized to confer academic degrees at Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, will be held on  June-8-2026, at 15:00 (online/offline via Zoom) (Building 6, Room 693).
AGENDAS:
1. Discussion of the dissertation work of the researcher of Samarkand State University, Ugiloy Sultan Mahmud qizi Khidirova, entitled:
“Effect of alginate-bacterial complex on plant growth, development and protection against fusarium”,submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Biological Sciences in the specialty 03.00.12