Xidirova Oʻg‘iloy Sulton Maxmud qizining ilmiy seminar muhokamasi bo'lib o'tadi
2026-yil 8-iyun kuni soat 15:00 da Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.08/2025.27.12.В.11.02  raqamli ilmiy kengash qoshidagi bir martalik ilmiy seminarning (Zoom orqali onlayn/an’anaviy) navbatdagi yig‘ilishi o‘tkaziladi (6-bino, 693 xona)
K U N   T A R T I B I:
1. Samarqand davlat universiteti tadqiqotchisi Xidirova Oʻg‘iloy Sulton Maxmud qizining 03.00.12 – “Biotexnologiya” ixtisososligi bo‘yicha “Alginat-bakteriya kompleksining o‘simliklarning o‘sishi, rivojlanishi va fuzariozdan himoyalanishiga ta’siri”   mavzusidagi biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertasiya ishini ilmiy seminar muhokamasi.

8-июнь 2026 года в 15:00 состоится очередное заседание разового научного семинара при Научном совете № PhD.08/2025.27.12.В.11.02, присуждающем ученые степени, при Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий (в онлайн/офлайн формате через платформу Zoom) (здание 6, комната 693).
1.  Обсуждение диссертационной работы исследователя Самаркандского государственного университета Хидировой Угилой Султан Махмуд кизи на тему:
«Влияние альгинат-бактериального комплекса на рост, развитие и защиту растений от фузариоза »,
представленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по биологическим наукам по специальности 03.00.12 – «Биотехнология».