Respublika ilmiy amaliy konferensiya
SamDVMCHBUniversiteti Biotexnologiya va ekologiya fakulteti tomonidan tashkil etilgan “Turli ekologik muhitlarda dorivor o‘simliklarning bioekologiyasi va xom ashyolarini yetishtirishning zamonaviy masalalari” mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur konferensiyada dorivor o‘simliklarni yetishtirish, ularning bioekologik xususiyatlari, ekologik muhitga moslashuvi hamda xom ashyo bazasini rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Tadbir davomida tashrif buyurgan mehmonlarga fakultetning iqtidorli talabalari va Nomli Davlat Stipendiya sohiblarining erishgan yutuqlari, fakultet hamda kafedralarning istiqbolli rejalari haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, zamonaviy “Start up” loyihalari, o‘quv-amaliy xonalar faoliyati hamda shifobaxsh dorivor o'simlik xomashyolaridan tayyorlangan damlama va fitochoylar ko‘rgazmasi mehmonlarda katta taassurot qoldirdi.
Konferensiya ilm-fan, ekologiya va innovatsion g‘oyalarni uyg‘unlashtirgan holda tajriba almashish va ilmiy hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

Республиканская научно-практическая конференция
Состоялась церемония открытия Республиканской научно-практической конференции на тему «Современные вопросы биоэкологии и выращивания лекарственных растений в различных экологических условиях», организованной факультетом биотехнологии и экологии СамГУВМЖБ.
На конференции обсуждались актуальные вопросы выращивания лекарственных растений, их биоэкологических свойств, адаптации к экологической среде и развития сырьевой базы.
В ходе мероприятия гостям была предоставлена ​​подробная информация о достижениях талантливых студентов факультета и обладателей именных государственных стипендий, а также о планах факультета и кафедр на будущее.
Также гостей впечатлили современные «стартап»-проекты, работа учебных и практических помещений, а также выставка настоек и травяных чаев, изготовленных из сырья лекарственных растений.
Конференция способствует дальнейшему укреплению обмена опытом и научного сотрудничества путем объединения науки, экологии и инновационных идей.