Qingdao Agricultural University delegatsiyasi SamDVMCHBUga tashrif buyurib, universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov bilan uchrashuv o‘tkazdi
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetiga Xitoy Xalq Respublikasining Qingdao Agricultural University delegatsiyasi tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida delegatsiya a’zolari universitet faoliyati, xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari, ta’lim va ilmiy salohiyat bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, mehmonlar universitet rektori bilan uchrashuv o‘tkazib, o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish, akademik almashinuv, ilmiy-tadqiqot ishlari hamda istiqboldagi qo‘shma loyihalar yuzasidan fikr almashdilar.
Mazkur uchrashuv ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlash va xalqaro hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Международное сотрудничество
Делегация Циндаоского сельскохозяйственного университета посетила Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии и встретилась с ректором университета, профессором Худайназаром Юнусовым.
Делегация из Циндаоского сельскохозяйственного университета Китайской Народной Республики посетила Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.
В ходе визита члены делегации ознакомились с деятельностью университета, направлениями международного сотрудничества, образовательным и научным потенциалом.
Гости также встретились с ректором университета и обменялись мнениями о дальнейшем развитии взаимовыгодного сотрудничества, академического обмена, научных исследований и будущих совместных проектов.
Эта встреча имеет большое значение для укрепления связей между двумя высшими учебными заведениями и выведения международного сотрудничества на новый уровень.