Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiniversitetida universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov akademik litsey o‘quvchisi Sodiqjon Abdujabborov hamda uning oila a’zolari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv samimiy ruhda tashkil etilib, unda yoshlarning ilmiy va ijtimoiy faolligini qo‘llab-quvvatlash, ularning erishayotgan yutuqlarini munosib rag‘batlantirish masalalari muhokama qilindi. Xususan, Sodiqjon Abdurauf o‘g‘lining qishloq xo‘jaligi sohasida  qo‘lga kiritgan muvaffaqiyatlari alohida e’tirof etildi.
Rektor uchrashuv davomida yoshlarning intilishlari va mehnatini yuqori baholab, bunday iqtidorli o‘quvchilar kelajakda mamlakat taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shishiga ishonch bildirdi. Shuningdek,  o‘quvchining ota-onasiga ham farzand tarbiyasidagi hissasi uchun minnatdorchilik izhor etdi.
Uchrashuv yakunida Sodiqjon Abdujabborov universitet rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Bu e’tirof yoshlarning kelgusi yutuqlari uchun muhim rag‘bat bo‘lib xizmat qilishi tabiiy.

В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии состоялась встреча ректора университета, профессора Худайназара Юнусова, студента академического лицея Содигёна Абдуджаббарова и членов его семьи.
Встреча прошла в дружественной атмосфере, в ходе которой обсуждались вопросы поддержки научно-общественной деятельности молодежи и адекватного поощрения их достижений. Особое внимание было уделено достижениям Содигёна Абдурауфа оглу в области сельского хозяйства.
В ходе встречи ректор высоко оценил стремления и труды молодых людей и выразил уверенность, что такие талантливые студенты в будущем внесут достойный вклад в развитие страны. Он также выразил благодарность родителям студента за их вклад в воспитание детей.
В конце встречи Содигён Абдуджаббаров был награжден памятными подарками от администрации университета. Естественно, это признание послужит важным стимулом для будущих достижений молодежи.