"Tarixga ehtirom — yoshlar nigohida"
V Respublika yoshlar forumi doirasida o'tkaziladigan "Kitobxonlik tanlovi"ning universitet bosqichi o'tkazildi.
Tanlovga universitet rektori X.Yunusov ishtirok etib, kitob o‘qish orqali odam yangi bilimlarga ega bo‘lishi, dunyoqarashi kengayishi va fikrlash qobiliyati rivojlanishi to'g'risida ta'kidladi va talabalarga omad tiladi.  Universitetning 20 dan ortiq iqtidorli talabalar ishtirok etib, o'z bilim va mahoratlarini sinovdan o'tkazdilar. Ishtirokchilar badiiy adabiyotlar, asarlar tahlili hamda ijodiy chiqishlar orqali bellashdilar va hakamlar hay'ati tomonidan ishtirokchilarning bilim darajasi, fikrlash qobiliyati va nutq madaniyatiga alohida e'tibor qaratildi.
Tanlov natijalari ertangi kun yakunigacha e'lon qilinadi. Eng yuqori ball to'plagan 5 nafar ishtirokchi Respublika bosqichida qatnashish uchun tavsiya etiladi.

"Respect for history - through the eyes of youth"
The university stage of the "Book Reading Competition" held within the framework of the V Republican Youth Forum was held.
The rector of the university, Kh. Yunusov, took part in the competition, emphasizing that through reading books a person acquires new knowledge, expands his worldview and develops his thinking skills, and wished the students good luck. More than 20 talented students of the university participated and tested their knowledge and skills. The participants competed through literary analysis, works, and creative performances, and the jury paid special attention to the level of knowledge, thinking skills, and speech culture of the participants.
The results of the competition will be announced by the end of tomorrow. The 5 participants with the highest scores will be recommended for participation in the Republican stage.