"Tarixga ehtirom — yoshlar nigohida"
V Respublika yoshlar forumi doirasida o'tkaziladigan "Kitobxonlik tanlovi"ning universitet bosqichi o'tkazildi.
Tanlovga universitet rektori X.Yunusov ishtirok etib, kitob o‘qish orqali odam yangi bilimlarga ega bo‘lishi, dunyoqarashi kengayishi va fikrlash qobiliyati rivojlanishi to'g'risida ta'kidladi va talabalarga omad tiladi.  Universitetning 20 dan ortiq iqtidorli talabalar ishtirok etib, o'z bilim va mahoratlarini sinovdan o'tkazdilar. Ishtirokchilar badiiy adabiyotlar, asarlar tahlili hamda ijodiy chiqishlar orqali bellashdilar va hakamlar hay'ati tomonidan ishtirokchilarning bilim darajasi, fikrlash qobiliyati va nutq madaniyatiga alohida e'tibor qaratildi.
Tanlov natijalari ertangi kun yakunigacha e'lon qilinadi. Eng yuqori ball to'plagan 5 nafar ishtirokchi Respublika bosqichida qatnashish uchun tavsiya etiladi.

«Уважение к истории — глазами молодежи»
В рамках V Республиканского молодежного форума состоялся университетский этап «Конкурса чтения книг».
Ректор университета Х. Юнусов принял участие в конкурсе, подчеркнув, что чтение книг позволяет человеку приобретать новые знания, расширять кругозор и развивать навыки мышления, и пожелал студентам удачи. В конкурсе приняли участие более 20 талантливых студентов университета, которые проверили свои знания и навыки. Участники соревновались посредством литературного анализа, сочинений и творческих выступлений, а жюри уделило особое внимание уровню знаний, навыкам мышления и ораторской культуре участников.
Результаты конкурса будут объявлены к концу завтрашнего дня. 5 участников с наивысшими баллами будут рекомендованы для участия в республиканском этапе.