Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, professor X.B. Yunusov boshchiligida respublikamizda urchitilayotgan naslli qoʻylarni bosh sonini oshirish, seleksiya ishlarini takomillashtirish masalalariga qaratilgan yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishda universitet va “Qorakoʻlchilik va choʻl ekologiyasi ilmiy tadqiqot instituti” olimlari, zotli qo‘ylarni ko‘paytirishga ixtisoslashgan fermer xo‘jaligi rahbarlari, shaxsiy tomorqa xoʻjaligi vakillari qatnashishdi.
Yigʻilish doirasida goʻsht-yogʻ yoʻnalishidagi qoʻylarning naslini yaxshilash, bonitirovka ishlarini olib boorish, sun’iy urugʻlantirish punktlarini tashkillashtirish masalalari muhokama qilindi.

A meeting was held under the leadership of the rector of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology, Professor Kh.B. Yunusov, aimed at increasing the number of pedigree sheep bred in our republic and improving selection work.
The meeting was attended by scientists from the university and the "Scientific Research Institute of Karakol Breeding and Steppe Ecology", heads of farms specializing in breeding pedigree sheep, and representatives of private households.
The meeting discussed issues of improving the breed of meat-fat sheep, conducting breeding work, and organizing artificial insemination points.